НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
    Національного університету
  "Києво-Могилянська академія"
Час плинний - Києво-Могилянська академія вічна
Бібліотека Антоновичів

Пн.-Нд. 8.30-20.30

Бібліотека рідкісних і цінних видань

Пн.-Пт. 13.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Б-ка ресурсного центру вивчення англійської мови

Пн. 8.00-13.00
Вт., Ср., Чт. 9.00-13.00
Пт. 8.00-13.00
Сб.-Нд. Вихідні

 

Довідкова служба

Пн.-Пт. 10.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Американська бібліотека (4 корп.)

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт.- 10.00-19.00
Сб.-Нд. Вихідні

Філологічна бібліотека

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт. 9.00-17.00
Сб.-Нд. Вихідні

Адміністрація

Пн.-Пт. 9.00-18.00
Сб., Нд. Вихідні

Колекція Української Православної Церкви (Канада)

Колекція Української Православної Церкви у Канаді нараховує 1823 назв у 2636 примірниках.

За змістом, колекція – це наукові видання гуманітарно-суспільної тематики, переважають видання з історії церкви, зокрема, української релігійної думки, історії України, української художньої літератури та літературознавства. Колекція також містить релігійні, літературно-мистецькі, історичні та громадсько-політичні часописи, довідкові та бібліографічні видання.

За місцем видання – це книжки та часописи, що видавалися українськими видавництвами у Канаді, Великій Британії, США, Італії, Франції, Німеччині, а також Радянській Україні; за хронологією - ХХ ст., за мовами - переважно українською.

Серед видань релігійної тематики значний інтерес становлять видання Українського католицького університету ім. Св. Климентія Папи (Рим), зокрема, за редакцією та присвячені митрополиту А. Шептицькому; видання з історії української греко-католицької церкви; видання творів митрополита Ілларіона (І. Огієнка), праці І. Власовського, Ф. Онуфрійчука, О. Лотоцького, І. Нагаєвського, Д. Дорошенка, А. Жуковського та ін.

Література з історії в колекції представлена працями провідних українських істориків: О. Барвінського, І. Борщака, М. Брайчевського, Д. Дорошенка, В. Сичинського, О. Оглобліна; виданнями українських наукових інституцій у Польщі, США, Канаді тощо.

На підставі Угоди між Університетом та керівництвом УАПЦ у Канаді науковою бібліотекою було здійснено розповсюдження надісланої літератури серед бібліотек України; більш як 20 бібліотек та церков Києва, Львові, Тернополя, Миколаєва тощо отримали літературу з колекції УАПЦ. Серед бібліотек, що отримали книжки та періодичні видання, бібліотеки Київської семінарії, Львівської богословської академії тощо. Очолював роботу по розповсюдженню літератури пан отець Юрій Мицик, доктор історичних наук, професор, зав. кафедрою історії НаУКМА.

Opens external link in new windowКолекція повністю представлена в електронному каталозі

Initiates file downloadПАСПОРТ

Повернутися

 © 2011-2019, Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"