НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
    Національного університету
  "Києво-Могилянська академія"
Університет – це зібрання розумних людей навколо гарної бібліотеки (Томас Карлейль)
Бібліотека Антоновичів

Пн.-Нд. 8.30-20.30

Бібліотека рідкісних і цінних видань

Пн.-Пт. 13.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Б-ка ресурсного центру вивчення англійської мови

Пн. 8.00-13.00
Вт., Ср., Чт. 9.00-13.00
Пт. 8.00-13.00
Сб.-Нд. Вихідні

 

Довідкова служба

Пн.-Пт. 10.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Американська бібліотека (4 корп.)

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт.- 10.00-19.00
Сб.-Нд. Вихідні

Філологічна бібліотека

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт. 9.00-17.00
Сб.-Нд. Вихідні

Адміністрація

Пн.-Пт. 9.00-18.00
Сб., Нд. Вихідні

Колекція Віри Вовк (Бразилія)

Початок бібліотечно-архівної колекції письменниці, перекладачки і літературознавця Віри Вовк у Науковій бібліотеці Національного університету «Києво-Могилянська академія» було покладено 27 листопада 1997 року під час урочистої передачі Національною комісією з питань повернення в Україну культурних цінностей при Кабінеті Міністрів України 80 примірників друкованих видань. Впродовж наступних років колекція поповнювалась власницею і сьогодні нараховує понад 4000 примірників книжок та журналів українською, португальською, німецькою, англійською, французькою, польською, чеською, словенською, грецькою й іншими мовами. 

За тематикою, переважну більшість становить літературознавча та художня література. У колекції повністю представлені власні твори Віри Вовк, зокрема, збірки: «Весняне дійство», «Зимове дійство», «Жіночі маски» тощо. Представлено також видання із серій «Pysanka» та «Vertep», які репрезентують переклади В. Вовк творів українських письменників – Г. Сковороди, Т. Шевченка, Л. Українки, В. Стефаника, І. Франка, В. Шевчука, І. Драча та ін.

Ускладі колекції є також книжки, надруковані видавництвом Нью-Йорської групи у Чикаго, зокрема Володимира Демуса «На людських озерах», Марії Ревакович «Шепотіння: Поезії» тощо. Зібрання В. Вовк включає багато поетичних збірок як відомих поетів, так і початківців. Серед них є унікальні видання. Наприклад, збірки «Достойно... єсть: Антологія української марійської поезії»(Рим, 1971) та «Mlada sovetska poezie» (Praha, 1965). Остання містить поетичні твори молодих і маловідомих тоді українських письменників Л. Костенко, І. Драча, В.Коротича, М. Вінграновського, перекладені чеською мовою.

Ознайомитися з переліком книжкової колекції В.Вовк можна за пошуковим запитом «Вовк» і полем «Дарувальник» у електроному каталозі бібліотеки НаУКМА.

Архівні матеріали В.Вовк передала у 1990-х роках до Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва та Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С.Пшеничного. Однак, у 2007 році по завершенню науково-технічного опрацювання архіву, виявлені дублетні архівні матеріали, а також частину образотворчих документів та листівки було передано до Наукової бібліотеки НаУКМА. 

Архівний фонд №15 «Вовк (Селянська) Віра Остапівна» налічує 145 справ і включає творчі матеріали письменниці, окремі матеріали до її біографії, епістолярій, зібрані творчі та біографічні матеріали інших осіб, образотворчі матеріали.

Науково-творчі праці В.Вовк представлені у всіх жанрах (поезія, проза, переклади, статті), в яких працювала письменниця і включають 25 одиниць зберігання. Оригінали листів та вітальних листівок до В.Вовк дають уяву про широке коло кореспондентів, з якими співпрацювала, контактувала і товаришувала письменниця. У фонді зберігаються автографи відомих українських діячів науки, культури і церкви – М. Антоновича, В. Барки, І. Костецького, О. Пріцака, З. Лісовської, В. Мороза, Л. Онишкевич, Ю. Соловія, У. Старосольської, М. Француженка, Ю. Шевельова, І. Драча, Л. Костенко, М. Коцюбинської, С. Майданської, Ю. Мушкетика, Світличних, патріарха Йосипа Сліпого, єпископа Мирослава Марусина.
Музейну експозицію облаштовано коштом Пропам’ятного Фонду Олександра Дмитріва.

Історичну і біографічну цінність мають документи навчання В.Вовк в університетах Німеччини, сформована нею добірка своїх особистих документів, що включає CurriculumVitae, копії дипломів, довідок та обкладинок творчих праць. 

Opens external link in new windowДетальніше про Віру Вовк

Opens external link in new windowДетальніше про книжкову колекцію

Opens external link in new windowМистецька колекція

Opens external link in new windowКолекція повністю представлена в електронному каталозі

Opens external link in new windowПАСПОРТ колекції

Opens external link in new windowФОТО

Opens external link in new windowФотозвіт з вечору-зустрічі з В. Вовк у НаУКМА

Повернутися

 

 © 2011-2019, Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"