НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
    Національного університету
  "Києво-Могилянська академія"
Час плинний - Києво-Могилянська академія вічна
Бібліотека Антоновичів

Пн.-Нд. 8.30-20.30

Бібліотека рідкісних і цінних видань

Пн.-Пт. 9.00-18.00
Сб., Нд. Вихідні

Довідкова служба

Пн.-Пт. 10.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Американська бібліотека (4 корпус)

Пн.-Пт. 10.00-19.00
Сб.-Нд. Вихідні

Меморіальна бібліотека Омеляна Пріцака (4 корпус)

Пн.-Пт. 10.00-18.00
Сб.-Нд. Вихідні

Адміністрація

Пн.-Пт. 9.00-18.00
Сб., Нд. Вихідні

Колекція Михайлини Коцюбинської

Михайли́на Хомі́вна Коцюби́нська (18 грудня 1931, Вінниця —  7 січня 2011, Київ) — український філолог та літературознавець, активна учасниця руху шістдесятників. Племінниця класика української літератури Михайла Коцюбинського (донька його молодшого брата Хоми).

Дарувальця колекції - донька Катерини й Хоми Коцюбинських, племінниця українського письменника Михайла Коцюбинського, названа в його честь. Кажуть, народилася в тій самій кімнаті у вінницькій садибі Коцюбинських, в якій народився і сам письменник. Дитинство минуло в іншій садибі-музеї Коцюбинського – в Чернігові. Їй долею було призначено стати літературознавцем. На українську філологію у Київському університеті вона пішла вчитися з твердого наполягання Павла Тичини. Працювала в Інституті літератури, але вже після 20-літньої перерви і праці у видавництві “Вища школа”. Сформувала разом із Дмитром Стусом архів Василя Стуса і підготувала 9 томів його спадщини.

За кількісним обсягом це невеличка колекція (лише 137 пр.), але дуже цікава постать самої дарувальниці. Тому і колекція її теж здебільшого літературознавча, хоча має і видання з мистецтва та історії. 

Opens external link in new windowКолекція повністю представлена в електронному каталозі

Повернутися

 © 2011-2017, Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"