National University of Kyiv-Mohyla Academy
Library

Колекція Артема Москаленка (Україна)

В грудні 2006р. почала надходити приватна книгозбірня Артема Амвросійовича Москаленка, ученого мовознавця-україніста, доцента Одеського державного університету, зав. кафедрою української мови. Колекцію подарувала його донька - Надія Артемівна Москаленко, кандидат філологічних наук.

Бібліотека Артема Москаленка, яку він дбайливо збирав протягом понад 50 років, посяде належне місце серед приватних колекцій видатних вчених, громадських діячів  у фондах наукової бібліотеки НаУКМА. Вона нараховує кілька тисяч томів і попереду у наших фахівців цікава науково-дослідна робота по упорядкуванню та вивченню книгозбірні.

Відзначаючи значний обсяг, багатогранність бібліотеки А. А. Москаленка, варто підкреслити, що таку бібліотеку могла зібрати й створити лише людина з дуже широким лінгвістичним видноколом. Вчений йшов від  своїх знань до книгозбірництва. Книжки в його бібліотеці не опинялися випадково, а збиралися цілеспрямовано, адже книжки не тільки накопичувалися, а й активно залучалися до численних досліджень.

Ми впевнені, що  неоціненну бібліотеку А. А. Москаленка буде збережено для наступних поколінь.

Детальніше про Артема Москаленко

Opens external link in new windowКолекція повністю представлена в електронному каталозі

PASSPORT

 

Back

  

 © 2011-2019, National University of Kyiv-Mohyla Academy LIBRARY