
Загальний бібліотечний фонд (станом на 1.01.2018) становить 810 335 прим., 105 989 назв ресурсів (32 баз даних).

68 приватних книгозбірень українських вчених та діячів української діаспори зі США, Канади, Бразилії, Німеччини, Польщі тощо (станом на 1.01.2018 р.)

У Фонді рідкісних та цінних видань зібрані друковані матеріали, які становлять цінність для бібліотеки: видані до 1947 року; з обмеженим (невеликим) тиражем видання; мають автографи відомих людей тощо.

У Науковому архіві налічується більше 25 тис. справ, що належать до фондів персоналій чи установ. Документи розкривають життя та науково-творчу діяльність осіб , чия доля пов’язана з відродженою академією та представників української діаспори, які виявили бажання зберегти тут свою документальну спадщину.

Колекція видатного філолога, сходознавця, історика, організатора світової та вітчизняної науки Омеляна Пріцака (1919-2006) є унікальним історико-культурним явищем ХХ ст. За 70 років активної наукової діяльності вчений зібрав значну за обсягом та багату за структурним і змістовним наповненням бібліотечно-архівно-мистецьку колекцію, яка містить рукописні твори, друковані видання, історичні джерела, архівні документи та мистецько-культурні пам’ятки з філології, лінгвістики, світової історії, сходознавства, славістики, скандинавістики, археології, нумізматики, філософії, мистецтвознавства, етнології та ін. Колекція включає понад 20 тисяч рукописних книг та друкованих видань на всіх європейських мовах і більш як 20-ти східних мовах, що вийшли у світ протягом XVI-XXI ст., а також понад 33 тисячі архівних документів та понад 300 творів живопису і графіки, предметів декоративного-ужиткового мистецтва, записів класичної музики.

Колекція нараховує понад 2,5 тис примірників книжок та періодичних видань, а також особовий архів одного з перших дослідників українського голоду 1932-1933 років, історика-дослідника, громадського діяча, публіциста та викладача НаУКМА. Основна частина бібліотечної колекції – це праці істориків та політичних діячів про історію України ХХ ст. Особовий архів Джеймса Мейса розкриває науково-дослідницьку, педагогічну і громадську діяльність Джеймса Мейса та дозволяє простежити історію вивчення американським дослідником наукових проблем у період, коли вони були заборонені для дослідження й обговорення у публічному та інтелектуальному просторі на теренах СРСР.

Перелік друкованих газет та журналів, що передплачені та надходять до бібліотеки у поточному році.