НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
    Національного університету
  "Києво-Могилянська академія"
Час плинний - Києво-Могилянська академія вічна
Бібліотека Антоновичів

Пн.-Нд. 8.30-20.30

Бібліотека рідкісних і цінних видань

Пн.-Пт. 13.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Б-ка ресурсного центру вивчення англійської мови

Пн. 8.00-13.00
Вт., Ср., Чт. 9.00-13.00
Пт. 8.00-13.00
Сб.-Нд. Вихідні

 

Довідкова служба

Пн.-Пт. 10.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Американська бібліотека (4 корп.)

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт.- 10.00-19.00
Сб.-Нд. Вихідні

Філологічна бібліотека

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт. 9.00-17.00
Сб.-Нд. Вихідні

Адміністрація

Пн.-Пт. 9.00-18.00
Сб., Нд. Вихідні

Колекція Ігоря Губаржевського

Бібліотечно-архівна колекція І.Губаржевського була подарована НаУКМА у 2011 р. його донькою Ярославою Француженко-Губаржевською, яка проживає у США. 

Бібіотечна колекція нараховує 1626 примірників і 936 назви книг і періодичних видань. Значна частина колекції містить або напис І.Губаржевського, що засвідчує належність книги до його бібліотеки, або печатки І.Губаржевського: кругла та прямокутна. 

Ознайомитися з переліком книжкової колекції І. Губаржевського можна за пошуковим запитом «Француженко» і полем «Дарувальник» у електроному каталозі бібліотеки НаУКМА.

Архівна частина колекції І.Губаржевського надійшла до НаУКМА разом з його бібліотечною збіркою. Науково-творчі матеріали представлені рукописними, машинописними та друкованими варіантами статей на мовознавчу, суспільно-історичну, духовно-релігійну тематику, а також текстами доповідей, художньо-поетичними творами, виписками тощо. В еміграції І.Губаржевський друкував статті та художні твори під власним прізвищем, а також під псевдонімом – І.Тиверець. 

Найбільшою за кількістю документів є листування, що охоплює весь еміграційний період життя І.Губаржевського (1943-1970 рр.). Священник активно листувався з владиками, представниками і вірними зарубіжних Української православної церкви і Української автокефальної православної церкви; з українськими еміграційними політико-громадськими об’єднаннями, науково-освітніми закладами, видавництвами та окремими українськими діячами. Серед них є листи вищих церковних ієрархів Української православної церкви в еміграції (митрополитів Іоана (Теодорович), Іларіона (Огієнка), Полікарпа (Сікорського), Мстислава (Скрипника), Богдана (Шпильки), архієпископів Сильвестра (Гаєвського), Григорія (Огійчука), Палладія (Видибіди-Руденка), Ніканора (Абрамовича), єпископа Платона (Артемюка). У фонді зберігаються автографи відомих українських діячів Д.Дорошенка, Н.Полонської-Василенко, П.Коваліва, Ю.Шевельова, В.Міяковського, письменника і громадського діяча І.Багряного, театрознавця В.Ревуцького, президента УНР в екзилі М.Лівицького та ін. 

Opens external link in new windowКолекція повністю представлена в електронному каталозі

Initiates file downloadПаспорт колекції

Детальніше про Ігоря Губаржевського

Переглянути архівний опис

 © 2011-2019, Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"