НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
    Національного університету
  "Києво-Могилянська академія"
Університет - це лише група будинків, зібраних навколо Бібліотеки... (Шелбі Фут)
Бібліотека Антоновичів

Пн.-Нд. 8.30-20.30

Бібліотека рідкісних і цінних видань

Пн.-Пт. 13.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Б-ка ресурсного центру вивчення англійської мови

Пн. 8.00-13.00
Вт., Ср., Чт. 9.00-13.00
Пт. 8.00-13.00
Сб.-Нд. Вихідні

 

Довідкова служба

Пн.-Пт. 10.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Американська бібліотека (4 корп.)

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт.- 10.00-19.00
Сб.-Нд. Вихідні

Філологічна бібліотека

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт. 9.00-17.00
Сб.-Нд. Вихідні

Адміністрація

Пн.-Пт. 9.00-18.00
Сб., Нд. Вихідні

Меморіальний Кабінет-Бібліотека Омеляна Пріцака

Науково-мистецька колекція О. Пріцака надійшла до НаУКМА у 2007 р. завдяки сприянню Києво-Могилянської Фундації в Америці. На основі колекції створено Меморіальний кабінет-бібліотеку Омеляна Пріцака, де зберігаються опрацьовані бібліотечний і архівний фонди, а також мистецька збірка. Одним із головних принципів створення та функціонування кабінету-бібліотеки є неподільність і цілісність наукової колекції вченого, який протягом всього часу її формування і використання розглядав і бібліотеку з книжковим фондом й фондом періодичних видань, і колекцію документів та рукописів, і навіть мистецьку збірку, як єдине ціле. Слідуючи за фондоутворювачем, наукова бібліотека НаУКМА упорядкувала і систематизувала за типологічними ознаками колекцію таким чином, що користувачі мають можливість при потребі працювати зі всіма її складовими одночасно і в одному приміщенні. 

В усіх приміщеннях, де зберігається колекція, дотримані нормативні параметри світлового, температурно-вологісного і санітарно-гігієнічного режимів. Крім того, відповідно до вимог забезпечення схоронності пам’яток бібліотечних, архівних і музейних установ, приміщення обладнані охоронно-пожежною сигналізацією та засобами пожежогасіння. 

Створений співробітниками наукової бібліотеки електронний каталог бібліотечного фонду та науково опрацьований і створений опис архівного фонду уможливили доступ до наукової колекції О. Пріцака та її подальше використання вітчизняними і зарубіжними науковцями, дослідниками, викладачами і студентами.

Унікальність постаті О. Пріцака не лише у вітчизняній, але й у світовій науці, завдяки його енциклопедичності знань, пошуків власного методу наукового пізнання, новизні інтерпретації джерел, різноманітності наукових інтересів,  багатоплановості науково-організаційної діяльності, масштабності втілюваних ним наукових проектів, a priori визначають його бібліотеку, архів та мистецьку збірку як історико-духовне надбання світової і української науки та культури.

Така характерна для О. Пріцака риса, як надання ним пріоритетного значення писемним джерелам в постановці та розв’язанні наукових проблем, відобразилася й на ставленні вченого до власної бібліотечно-архівної колекції, її формуванні, комплектуванні, використанні і збереженні. Свідоме формування бібліотеки та особистого архіву відноситься до періоду навчання О. Пріцака у Львівському університеті (1936-1940 рр.) і далі продовжувалося протягом всього його життя попри неодноразові втрати та  несприятливі й драматичні  обставини, спричинені війною і частими переїздами. Систематичне і послідовне комплектування бібліотечно-архівної колекції вченим починається з часу навчання та захисту докторської дисертації в Геттінгенському університеті (1946-1948 рр.). Окремі матеріали та колекція в цілому зі своїм власником багато разів змінювала місце перебування (Тернопіль, Львів, Київ, Уфа, Біла Церква, Берлін, Геттінген, Кіль, Гамбург, Сіетл, Бостон ) і мандрували не лише містами і державами, але й здійснювали міжконтинентальні подорожі. За 70 років активної наукової діяльності вчений зібрав значну  за обсягом та багату за структурним і змістовним наповненням бібліотечно-архівно-мистецьку колекцію, яка містить рукописні твори, друковані видання, історичні джерела, архівні матеріали та мистецько-культурні пам’ятки з різних галузей сходознавства, філології, лінгвістики, світової історії, славістики, скандинавістики, археології, нумізматики, філософії та ін.

Бібліотека розміщується за адресою  вул.Волоська 8/5 (4 корпус НаУКМА). Порядок запису та користування Opens external link in new windowза посиланням

Повернутися

 © 2011-2019, Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"