НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
    Національного університету
  "Києво-Могилянська академія"
Університет - це лише група будинків, зібраних навколо Бібліотеки... (Шелбі Фут)
Бібліотека Антоновичів

Пн.-Нд. 8.30-20.30

Бібліотека рідкісних і цінних видань

Пн.-Пт. 13.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Б-ка ресурсного центру вивчення англійської мови

Пн. 8.00-13.00
Вт., Ср., Чт. 9.00-13.00
Пт. 8.00-13.00
Сб.-Нд. Вихідні

 

Довідкова служба

Пн.-Пт. 10.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Американська бібліотека (4 корп.)

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт.- 10.00-19.00
Сб.-Нд. Вихідні

Філологічна бібліотека

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт. 9.00-17.00
Сб.-Нд. Вихідні

Адміністрація

Пн.-Пт. 9.00-18.00
Сб., Нд. Вихідні

Оформлення списків літератури

В Україні діють два затверджені Національні стандарти, що відповідають за оформлення бібліографічної інформації в науковій роботі.

1. ДСТУ ГОСТ 7.1:2006. Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання / Нац. стандарт України. – Вид. офіц. – [Чинний від 2007-07-01]. – Київ : Держспоживстандарт України, 2007. – 47 с. 

Це регламентуючий документ для оформлення бібліографічних списків, списків використаної літератури, списків літератури в наукових роботах тощо.

Приклади оформлення інформації про видання в списках літератури згідно з цим стандартом можна знайти Opens external link in new windowза посиланням

Більше інформації про правила укладання бібліографічного опису можна знайти Opens external link in new windowв презентації

2. ДСТУ 8302:2015. Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання / Нац. стандарт України. – Вид. офіц. – [Уведено вперше ; чинний від 2016-07-01]. – Київ : ДП «УкрНДНЦ», 2016. – 17 с. 

Цей стандарт є регламентуючим документом для оформлення бібліографічних посилань та бібліографічних списків посилань у наукових роботах. Він установлює види бібліографічних посилань, правила та особливості їхнього складання й розміщення в документах. Стандарт поширюється на бібліографічні посилання в опублікованих і неопублікованих документах незалежно від носія інформації. "Список використаної літератури" (як частини довідкового апарату) наводять у формі бібліографічного запису (ДСТУ ГОСТ 7.1:2006).

Приклади оформлення бібліографічних посилань знаходяться Opens external link in new windowза посиланням.

Детальніше про загальні положення та правила, за якими оформлюють бібліографічні посилання - Opens external link in new windowу презентації.

Повний текст ДСТУ 8302:2015 доступний у локальній мережі університету Opens external link in new windowза посиланням
У травні 2017 р. опубліковано «Поправки, внесені в Національний нормативний документ ДСТУ 8302:2015», де були виправлені всі попередні неточності. Детальніше із виправленнями можна ознайомитись у презентаціїOpens external link in new window за посиланням.

Оформлення списків літератури в статтях наукових журналів здійснюється відповідно до вимог конкретного журналу (інформацію потрібно шукати на сайтах видань у розділах “Для авторів”). Редакції можуть рекомендувати авторам використовувати як один із вищенаведених стандартів, так і міжнародні стилі оформлення цитувань. Детальніше про міжнародні стилі цитувань та приклади оформлення літератури за найпоширенішими з них можна знайти в Opens external link in new windowпрезентації

Для спрощення процесу укладання списку літератури згідно з певним міжнародним стилем, а також для полегшення переведення посилань у науковій роботі з одного стилю цитування в інший науковці можуть користуватися спеціальними програмами - бібліографічними менеджерами (reference manager), наприклад Mendeley (Opens external link in new windowкоротка інструкція), EndNote, Zenodo та ін. Обрати бібліографічний менеджер відповідно до власних вподобань (тільки онлайн, із ПК-версією, безкоштовний чи за передплатою, для конкретної операційної системи та ін.) можна за допомогою Opens external link in new windowтаблиці порівняння.

Ви можете замовити семінар із особливостей укладання бібліографічних описів відповідно до Національних стандартів, а також тренінг із використання бібліографічних менеджерів, Opens external link in new windowзаповнивши форму для замовлення заходів.

 © 2011-2019, Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"