НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
    Національного університету
  "Києво-Могилянська академія"
Університет - це лише група будинків, зібраних навколо Бібліотеки... (Шелбі Фут)
Бібліотека Антоновичів

Пн.-Нд. 8.30-20.30

Бібліотека рідкісних і цінних видань

Пн.-Пт. 13.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Б-ка ресурсного центру вивчення англійської мови

Пн. 8.00-13.00
Вт., Ср., Чт. 9.00-13.00
Пт. 8.00-13.00
Сб.-Нд. Вихідні

 

Довідкова служба

Пн.-Пт. 10.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Американська бібліотека (4 корп.)

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт.- 10.00-19.00
Сб.-Нд. Вихідні

Філологічна бібліотека

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт. 9.00-17.00
Сб.-Нд. Вихідні

Адміністрація

Пн.-Пт. 9.00-18.00
Сб., Нд. Вихідні

Книжкова виставка до Дня Святого Валентина у Бібліотеці Антоновичів

З 12 лютого в Бібліотеці Антоновичів (2-й поверх) організовано книжкову виставку до Opens external link in new windowДня Святого Валентина  «Love is…» 

На виставці представлено художню літературу різних жанрів українських та зарубіжних авторів. На увагу заслуговує видання 100 тисяч слів про любов, включаючи вигуки / авт. проекту С. Г. Васильєв, О. А. Коваль; упоряд. С. Г. Васильєв. – Харків: Фоліо, 2008. – 251 с. Ця книжка є унікальною: її автори - 25 найкращих сучасних українських письменників. У своїх творах - есе, оповіданнях, нарисах, ліричних етюдах - вони намагалися збагнути та розгадати вічну таємницю любові, побачити її вияви в сьогоднішньому дні. Це розповідь про сучасну людину сучасною ж, як то кажуть, нефільтрованою мовою - такою, яким є саме життя. 

Поетична збірка Кохання і війна / Кіяновська М, Савка М. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2002. наповнена безліччю фантастичних речей і предметів, які ні з чим не можна сплутати і які просто зобов’язані були тут з’явитися, тому що простір був би неповний без цих численних сходів, віконниць, фонтанів, яблук, снігів, взагалі любові, любові до тексту і, що найголовніше,- любові до життя.

Любов славетних письменників у листах і в житті: збірник художньо-документальних нарисів / авт.-упоряд. В. О. Кирилюк. – Київ: Криниця, 2008. – 496 с. Ця книга - про любов. У художній літературі - в прозі й поезії їй віддано чільне місце, і хай писано відомі твори багато літ тому, вони й нині читаються з незмінним інтересом. Бо високі почуття хвилюють нас віддавен, і багато в чому незбагненні й досі. Як любили, переживали ці палкі, часами й трагічні миті письменники, як складалося їхнє особисте життя, хто давав їм натхнення у нелегкій праці, а часом доводив їх до відчаю, - цей потаємний досвід їхніх сердець просвітлить душі багатьох людей. Книга об’єднує 40 розповідей, зібраних з листів класиків світової літератури – Л. Українки, І. Франка, Дж. Байрона, Г. Гейне, Б. Шоу, О. Пушкіна, О. Толстого та ін. Повна збірка кращих творів. Кохання та ненависть /уклад. С. М. Заготова. – Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО», 2010. – 704 с.: іл. До видання увійшли кращі твори українських письменниць: Марко Вовчок, Ольга Кобилянська, Людмила Старицька-Черняхівська... Їхня слава сягнула далеко за межі України. Вони показали у своїх творах духовне багатство жінки, її прагнення бути коханою і щасливою. 

Представлено на виставці й один з кращих творів австрійської письменниці Ельфріди Єлінек Коханки: роман / Е. Єлінек; пер. з нім. І. В. Андрущенка. – Харків: Фоліо, 2012. – 223 с. Це жорстка і об’єктивна розповідь про дві цілком протилежні жіночі долі.

Крім того тема кохання знайшла своє відображення в книжках з історії, філософії, культури, психології : Whittet, George Sorley . Lovers in art. -  London: Studio Vista , 1972. ; Schultz, Charles M. Love isn’t easy. – San Francisco: Collins Publishers,  1996. ; Buscaglia, Leo F. Love. – New York: Fawcett Crest , 1984.

Автор видання Любов і західна культура / Дені де Ружмон пер. з франц. Ярина Тарасюк. – Львів: Літопис, 2000. – 304 с. аналізує міф про легендарні персонажі середньовічного лицарського роману XII століття Трістана та Ізольду. Він прослідковує присутність подиху любові у європейській культурі протягом періоду від 12 до 20 ст., розглядає ті зв’язки, що поєднує любов з містикою та війною.

З цими та іншими виданнями можна ознайомитись, завітавши на виставку.
Щиро запрошуємо!

P. S. Книги, які Вас зацікавили – можна відразу взяти з виставки до читальної зали – ключ від стенду знаходиться у бібліотекаря в чит. Залі 25.

 © 2011-2019, Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"