НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
    Національного університету
  "Києво-Могилянська академія"
Бібліотека - серце університету
Бібліотека Антоновичів

Пн.-Нд. 8.30-20.30

Бібліотека рідкісних і цінних видань

Пн.-Пт. 13.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Б-ка ресурсного центру вивчення англійської мови

Пн. 8.00-13.00
Вт., Ср., Чт. 9.00-13.00
Пт. 8.00-13.00
Сб.-Нд. Вихідні

 

Довідкова служба

Пн.-Пт. 10.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Американська бібліотека (4 корп.)

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт.- 10.00-19.00
Сб.-Нд. Вихідні

Філологічна бібліотека

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт. 9.00-17.00
Сб.-Нд. Вихідні

Адміністрація

Пн.-Пт. 9.00-18.00
Сб., Нд. Вихідні

Вчена рада НаУКМА ставить перед бібліотекою нові завдання

Вчена Рада НаУКМА затвердила план першочергових завдань розвитку публікаційної активності та цитування дослідників та співробітників НаУКМА на 2015 – 2016 роки. Бібліотека фігурує як виконавець (одноосібно або як співвиконавець на рівні з іншими підрозділами НаУКМА) у значній кількості пунктів цього плану, серед яких:

- Проведення детального аналізу стану публікаційної активності науковців НаУКМА, в т.ч. порівняння основних наукометричних показників науковців, кафедр та установи з аналогічними показниками українських та світових університетів. Підготовка відкритого звіту на основі проведеного порівняння.

- Укладення рейтингу науковців Академії згідно даних WoS та Scopus.

- Організація доступу дослідникам та адміністраторам НаУКМА до авторитетних наукометричних продуктів, зокрема баз Web of Science та Scopus; проведення серії тренінгів та семінарів для студентів та працівників НаУКМА щодо можливостей їх використання.

- Забезпечення доступу адміністраторам НаУКМА до авторитетних унікальних наукометричних продуктів, зокрема SciVal та\або InCites; проведення серії тренінгів та семінарів для управлінців НаУКМА щодо можливостей їх використання.

- Створення та (або) редагування профілів НаУКМА в Web of Science та Scopus.

- Реєстрація унікальних ідентифікаторів науковців у реєстрі Open Researcher and Contributor ID (ORCID), а також у інших сервісах (ResearchGate та Academia.edu, etc.). 

- Проведення тренінгів та лекцій щодо переваг використання дослідниками НаУКМА унікальних ідентифікаторів науковців, спеціалізованих соціальних мереж.

- Пошук високо цитованої літератури за вузькою тематикою з можливістю електронної доставки текстів.

- Створення профільних статей у Вікіпедії з додаванням посилань на роботи науковців НаУКМА.

- Самоархівування препринтів та постпринтів в інституційному репозитарії НаУКМА eKMAIR та (або) у галузевих тематичних репозитаріях (з перевіркою політики видань щодо підтримки ініціативи Відкритого доступу у реєстрі Sherpa/RoMEO).

- Реєстрація у наукометричних базах монографій НаУКМА, що відповідають вимогам таких баз.

- Проведення первинного моніторингу наукових журналів та інших серіальних видань НаУКМА.

- Перевірка наявності у наукових виданнях НаУКМА обов’язкових атрибутивних елементів відповідно зі світовими стандартами.

- Допомога редакторам виконувати вимоги, необхідні для реєстрації видань у міжнародних бібліометричних та реферативних базах даних.

- Консультаційна допомога щодо вибору стратегія розвитку журналу, географії авторів, проведення процедури рецензування тощо.

- Підготовка та введення у дію відповідних внутрішніх адміністративних розпоряджень, які необхідні для успішної реалізації плану розвитку наукового потенціалу Академії.

Виконання цих та інших завдань, виконання яких покладено на бібліотеку, стане першим кроком до пропорційного зростання якості та кількості публікацій науковців НаУКМА та грунтом для складання плану підвищення наукового потенціалу Могилянки. Разом з тим, доручення цих завдань бібліотеці свідчить про активне її залучення у наукове життя університету, посилення ролі бібліотечних фахівців у науковій комунікації університету.

Дякуємо за довіру.

 © 2011-2019, Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"