НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
    Національного університету
  "Києво-Могилянська академія"
Університет - це лише група будинків, зібраних навколо Бібліотеки... (Шелбі Фут)
Бібліотека Антоновичів

Пн.-Нд. 8.30-20.30

Бібліотека рідкісних і цінних видань

Пн.-Пт. 14.00-18.00
Сб., Нд. Вихідні

Б-ка ресурсного центру вивчення англійської мови

Пн. 8.00-17.00
Вт., Ср., Чт. 9.00-18.00
Пт. 8.00-16.00
Сб.-Нд. Вихідні

 

Довідкова служба

Пн.-Пт. 10.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Американська бібліотека (4 корп.)

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт.- 10.00-19.00
Сб.-Нд. Вихідні

Філологічна бібліотека

Пн.-Пт. 9.00-18.00
Сб.-Нд. Вихідні

Адміністрація

Пн.-Пт. 9.00-18.00
Сб., Нд. Вихідні

4 березня Open Data Day

Open Data Day (День відкритих даних) – щорічна подія, спрямована на підвищення обізнаності та використання відкритих даних.

Вперше відзначення такого дня запропонував David Eaves у 2010 році. Цього року День відкритих даних проходить всьоме і відзначається 4 березня 2017 р. 

Організації з усього світу долучаються до Open Data Day, проводячи заходи з популяризації даних, хакатони, семінари та тренінги. Зареєструвати свої заходи може кожен на сайті події opendataday.org. Там же можна знайти ідеї для відзначення, згенерувати логотип для свого міста та почитати більше про відкриті дані.

Open data – це дані, які хто завгодно може вільно використовувати та поширювати. Умовами відкритості даних є відсутність застережень щодо їхнього використання, крім вимоги вказувати джерело даних та поширювати на тих же умовах. За визначенням, що його пропонує The Open Definition "відкриті дані і контент це такі, що можуть вільно використовуватись, видозмінюватись та поширюватись будь-ким із будь-якою метою".

Для відкритих даних важливими є дотримання наступних умов:

Дані мають бути доступні повністю безкоштовно або за ціну їхнього відтворення;

Формат повинен бути зручним для читання та змін;

Дані мають поширюватися на умовах, що дозволяють їхнє повторне використання та поширення, в тому числі – в комбінації із іншими наборами даних;
Будь-хто може використовувати дані, без дискримінації сфер застосування, людей чи груп.

Відкриті дані бувають із різних джерел, проте найбільшого поширення набув рух на підтримку відкритості урядових та дослідницьких даних. Так, наприклад, відкритість результатів досліджень та дослідницьких даних – одна із вимог, що її повинні виконувати учасники програм Горизонт 2020. Для зберігання та поширення дослідницьких даних створюються спеціальні депозитарії, перелік таких сховищ за країнами та темами можна знайти в реєстрі www.re3data.org. Бібліотекарі із академічних бібліотек світу додають до своїх звичайних сервісів ще й послуги допомоги науковцям в управління даними досліджень (Research Data Management). 

Щодо відкритості даних в Україні, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №835 від 21 жовтня 2015 р. органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані публікувати відкриті дані на сайті data.gov.ua.

Більше почитати про відкриті дані українською можна Opens external link in new windowтут, англійською – Opens external link in new windowтут

 © 2011-2019, Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"