НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
    Національного університету
  "Києво-Могилянська академія"
Університет - це лише група будинків, зібраних навколо Бібліотеки... (Шелбі Фут)
Бібліотека Антоновичів

Пн.-Нд. 8.30-20.30

Бібліотека рідкісних і цінних видань

Пн.-Пт. 14.00-18.00
Сб., Нд. Вихідні

Б-ка ресурсного центру вивчення англійської мови

Пн. 8.00-17.00
Вт., Ср., Чт. 9.00-18.00
Пт. 8.00-16.00
Сб.-Нд. Вихідні

 

Довідкова служба

Пн.-Пт. 10.00-17.00
Сб., Нд. Вихідні

Американська бібліотека (4 корп.)

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт.- 10.00-19.00
Сб.-Нд. Вихідні

Філологічна бібліотека

Пн.-Пт. 9.00-18.00
Сб.-Нд. Вихідні

Адміністрація

Пн.-Пт. 9.00-18.00
Сб., Нд. Вихідні

Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування

ELibUkr на Ярмарку бібліотечних інновацій
      11 квітня 2011 р. в Національному центрі «Український дім» в Києві відбувся Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування, співорганізований програмою «Бібліоміст», Міністерством культури України, Українською бібліотечною асоціацією (УБА), Програмою сприяння Парламенту ІІ (PDP ІІ) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні. На цьому заході, відкритому для відвідування усіма бажаючими, понад  50 українських бібліотек, громадських організацій та  окремих кампаній  презентували бібліотечні інноваційні послуги з використанням сучасних технологій, що вносять позитивні зміни в життя українців і українського суспільства.
      Проект ElibUkr «Електронна бібліотека України»  мав окремий стенд, де  численні відвідувачі могли ознайомитися з презентацією, отримати інформацію про цілі, завдання, здобутки проекту, плани його подальшого розвитку. Проект ELibUkr було запрошено до участі в ярмарку як один з найуспішніших  діючих нині  в Україні бібліотечних проектів.  Адже до проекту, ініційованого Києво-Могилянською Фундацією в Америці у 2008 р., приєдналось вже  11 університетів та Львівська національна наукова бібліотека ім.В.Стефаника НАН України, які спільними зусиллями створюють умови для доступу українських дослідників та студентів до світової наукової інформації, а також сприяють представленню здобутків української науки у світовій мережі. Ще 4 університети подали Декларації про приєднання, отже в Консорціумі проекту вже 16 учасників. За два останніх роки понад 200 тис. студентів та 12 тис. професорів та викладачів університетів України мали змогу отримати доступ (через 53 передплачені  бази даних) до світової наукової інформації,  в т.ч. через портал проекту. Для кращого розуміння роботи з електронними ресурсами проведено 14 тренінгів для тренерів, а також понад 600 тренінгів для користувачів.  В кожному університеті – учаснику проекту створюється власний відкритий електронний архів-репозитарій для представлення результатів власних досліджень, що забезпечить кращу інтеграцію українських вчених до світової академічної спільноти. На порталі проекту також створено  мультидисциплінарний відкритий електронний архів ELibUkr-OA, де дослідники різних інституцій можуть вільно розміщувати свої публікації. Тут же зберігаються тематичні електронні архіви, зокрема, матеріали з розсекречених архівів СБУ. Проект має нові плани, ідеї, ініціативи! Проект запрошує до співпраці нових учасників, та донорів. Перші два роки проект фінансувався виключно за рахунок грантів (від USAID та Києво-Могилянської Фундації в Америці) та власних внесків університетів. Але інформаційне забезпечення науки та освіти мусило би бути державною справою, адже наука і освіта – базові елементи побудови потужної країни.  Уряд України у вересні минулого року включив проект у свої пріоритетні плани, з державного бюджету планується передплатити доступ для 85 університетів країни до світових наукових баз даних (зокрема, EBSCO). Проект на Ярмарку презентували Тетяна Чорна, координатор проекту від Національного університету «Києво-Могилянська академія»,  Вікторія Воропаєва, координатор проекту від Донецького національного технічного університету, Олександр Костюк, технічний директор проекту та Михайло Пересунько, консультант проекту.
 
 
Про проект: Проект започатковано 2009 року Києво-Могилянською Фундацією за фінансової підтримки Регіональної Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні.
Повна інформація про проект на сайті: http://www.elibukr.org
 
 
Тетяна Ярошенко, Голова Виконавчої Ради проекту, директор наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія».

 © 2011-2019, Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"