SCDA22 – переноситься на 19-20 жовтня 2022

Дорогі друзі,
Ми дуже хотіли зустрітися з вами на черговій конференціі SCDA в цьому березні.
Але …
Війна змінила плани.  Ні, не відміняємо. Переносимо. І обов’язково проведемо конференцію після нашої перемоги!
З повагою –
Оргкомітет конференції

Ключові спікери SCDA22

Міжнародна конференція «Наукова комунікація в цифрову епоху». Знайомимо вас з ключовими спікерами події.

 Ярошенко Тетяна Олександрівна, віце-президент з наукової роботи та інформатизації Національного університету “Києво-Могилянська академія”, к.і.н., доцент, засл.прац.культури України, засновниця конференції SCDA. Має понад 25-річний досвід управлінської роботи як успішного менеджера (директор наукової бібліотеки, віцепрезидент НаУКМА: з інформатизації – 2006-2011, з наукової роботи та інформатизації – 2015 – дотепер). Досвід викладацької діяльності – понад 20 років, в НаУКМА викладає курси «Цифрова наука» (рівень PhD), та «Вступ до Могилянських студій» (бакалаврат). За час громадської і професійної діяльності брала участь у багатьох професійних асоціаціях та товариствах: з 2008 дотепер – виконавчий директор ГО «ELibUkr: Електронна бібліотека України», БО «Українське Фулбрайтівське коло» (президент у 2013-2017, з 2017 – член правління), член експертних рад чи робочих груп Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Українського інституту книги та ін. З 2017 р. очолює Центр наукометрії та цифрової підтримки досліджень НаУКМА. Дослідниця є авторкою понад 100 публікацій з питань менеджменту е-ресурсів, наукової комунікації, відкритої науки та відкритого доступу тощо. Індекс Гірша за Google Scholar – 14.


Тихонкова Ірина Олександрівна, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, консультант з регіональних рішень компанії Clarivate. Більше 15 років досвіду роботи завідувачем редакції наукового журналу Biopolymers and Cell. 10 років викладання в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Коло наукових інтересів в біології сигнальні шляхи клітини, в науковій комунікації взаємозв’язок наукових ідей, презентація наукових досліджень, прикладна наукометрія та академічна етика. За останні 5 років провела більше 500 семінарів в установах України, більше 200 вебінарів українською на яких обговорювали ресурси для наукової діяльності, бази, інструменти, що допомагають науковцям ефективніше працювати в т.ч. референс менеджери, авторські профілі, наукометрію, відкритий доступ, академічну доброчесність, оцінку науки та застереження від недоброчесних видань й некоректних оцінок. 


Ренейн Джуліан є директором наукових  бібліотек Університету штату Флорида. На своїй посаді він керує командою наукових бібліотекарів і співробітників, котрі надають підтримку STEM дослідникам впродовж навчання і проведення досліджень. Перед цим Ренейн обіймав в Університеті штату Флорида посаду бібліотекаря управління даними, бібліотекаря STEM даних і досліджень, а також асоційованого директора STEM бібліотек.


Нік Руш, PhD, бібліотекар, очолює напрямок розвитку управління даними STEM дослідників в Університеті штата Флорида, Таллахассі, і надає підтримку за темами, що стосуються управлінням даними досліджень, інформаційної грамотності та грамотності роботи з даними. Перш ніж приєднатися до колективу бібліотеки Університету штату Флорида, Нік отримав ступінь доктора філософії (PhD) в галузі хімії в Університеті Вашингтона в Сент-Луїсі. В Університеті штата Флорида Нік проводив численні тренінги та аудиторні інструктажі на теми управління даними досліджень, грамотності роботи з даними, інформаційної грамотності, а також аналізу різноманітних даних та програмного забезпечення для візуалізації. Його поточні дослідницькі інтереси включають сервіси збереження даних досліджень і цифрову грамотність для студентів бакалаврату, а також взаємозв’язок медіаграмотності й грамотність роботи з даними. Він входить до складу кількох професійних комісій і рад, зокрема є членом редколегії Data Management Plan Tool (DMPTool) і секретарем Підрозділу хімічної інформації (CINF) Американського хімічного товариства (ACS).


Своїм досвідом і баченням сучасної наукової комунікації поділиться Гранчак Тетяна Юріївна, провідна наукова співробітниця Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського; професорка кафедри інформаційних технологій Київського національного університету культури і мистецтв, докторка наук із соціальних комунікацій, професорка, членкиня Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація.


Девід П. Шмідт – асоційований професор ділової етики в Доланській школі бізнесу, а також керівник Центру Патріка Дж. Вейда з прикладної етики в Фейрфілдському університеті, а також є автором дослідження «Голоси пробудження: класичні випадки в діловій етиці». Доктор Шмідт здобув диплом доктора філософії в галузі соціальної етики в Університеті Чикаго та понад 35 років консультував разом з корпораціями зі списку Fortune 500, інвестиційними і накопичувальним банками, професійними та профспілковими асоціаціями, а також університетами та релігійними установами. Сьогодні — розробляє та очолює тренінгові програми, укладає етичні кодекси та заяви про місію, а також забезпечує ресурси для створення політик. У вільний час бере участь у марафонах і грає на джаз-гітарі.


Девід Лов – бібліотекар управління цифровими колекціями в Офісі наукової комунікації бібліотек Техаського університету A&M. Нещодавно був обраний стипендіатом програми Техаського університету A&M Data Science Career Initiation Fellow-2021. До його посадових обов’язків входять програми і процеси, що стосуються цифрових колекцій та інституційного репозиторію Бібліотек. Дослідницькі інтереси Девіда Лова – застосування штучного інтелекту і машинного навчання для текстового аналізу даних у контексті наукової комунікації й цифрових гуманітарних наук, у якому дані – це цифрові колекції. На бакалавраті він навчався в Харкові, Україна, а потім вивчав славістику, перш ніж повернутися у бібліотечну справу.


Олександр Леонідович Березко – доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка». Пан Олександр є кандидатом наук з математичного та програмного забезпечення обчислювальних машин і систем. Він опублікував понад 60 наукових робіт і монографію з інформаційних систем у WWW, соціальних медіа та наукових комунікацій. Доцент Березко активно підтримує відкриту науку на національному та міжнародному рівнях. З 2021 року координує міністерську робочу групу з розроблення Національного плану щодо відкритої науки та представляє Україну в CoNOSC (Рада з координації відкритої науки на національному рівні). Він також є менеджером проєкту Erasmus+ OPTIMA, який спрямований на розбудову потенціалу відкритої науки в українській вищій школі. Пан Олександр є членом правління та послом відкритої науки Eurodoc (Європейська рада здобувачів наукового ступеня та молодих вчених).

SCDA22

Запрошуємо до участі у 9-й Міжнародній науково-практичній конференції «Наукова комунікація в цифрову епоху», що відбудеться 19-20 жовтня 2022 р.

#SCDA22 запрошує на виступи та дискусії з лідерами думок, які розглядатимуть різноманітні аспекти бібліотечної справи, наукової комунікації, наукометрії, розвитку відкритої науки, підтримку відкритих наукових підходів та практик.

 

Організатори:

Інформаційний партнер конференції:

Журнал «Український журнал з бібліотекознавства та інформаційних наук» – науковий рецензований журнал відкритого доступу, що публікує статті з проблематики бібліотекознавства та інформаційних наук.


Категорії учасників:
Конференція орієнтована на представників бібліотек та видавництв, наукових установ, редакційних колегій наукових журналів, спеціалістів з електронного інформаційного обслуговування.

Основні питання конференції:

  • Національні та міжнародні проекти доступу до наукової інформації;
  • Наукометричні та бібліометричні інструменти оцінки наукових досліджень;
  • Підтримка наукових досліджень через сучасні бібліотечні сервіси;
  • Академічна доброчесність: сприяння реформам у вищій освіті:
  • Наукові журнали: нові моделі технології створення та розповсюдження;
  • Відкритий доступ та відкрита наука;
  • Створення і використання наукових електронних ресурсів;
  • Питання інтелектуальної власності в цифрову епоху.

Реєстрація учасників відкрита за посиланням до 1 березня 2022 р. включно (участь підтверджується за умови сплати реєстраційного внеску; квитанцію для підтвердження оплати надсилайте на е-пошту scda@ukma.edu.ua).

Організаційний внесок: 400 UAH/15 EUR (за умови попереднього безготівкового перерахунку). Для партнерів консорціуму ЕЛІБУКР діє знижка 50%.

Реквізити: Отримувач: Міжнародний Благодійний Фонд відродження Києво-Могилянської АкадеміїП/Р UA823052990000026009045024658

Реєстраційний номер отримувача: ЄДРПОУ 20072119АТ КБ «ПРИВАТБАНК», ЄДРПОУ 14360570Призначення платежу: Благодійний внесок на проведення конференції. Без ПДВ.

Доповіді приймаються українською та англійською мовами. Організаційний комітет після розгляду усіх заявок залишає за собою право відхилити доповідь.

Презентації до усіх виголошених під час конференції доповідей будуть представлені у відкритому доступі в репозитарії НаУКМА eKMAIR. Записи відео виступів будуть опубліковані на офіційному Youtube-каналі бібліотеки.

Контакти:
вул. Г. Сковороди, 2
м. Київ, 04655
Україна
Е-пошта: scda@ukma.edu.ua
Тел.: +38(044) 463 69 31

Офіційний хештег конференції #SCDA22