• З 22 вересня бібліотека НаУКМА запрошує вас переглянути книжкову виставку. Книжкове зібрання поєднало в собі тематику до дня незалежності України – шлях становлення незалежної держави – та період російського вторгнення на нашу землю. Віримо, що вистоїмо, переможемо та відродимо свою країну! Чекаємо на вас для перегляду у 22 читальній залі Бібліотеки Антоновичів.
  • Оформлення списків літератури
    Допомога з вибором стилю оформлення бібліографії.
  • Допомога у аналізі видання на предмет хижацьких практик
    Перед подачею рукопису в журнал, авторам варто знати як обрати якісне видання, щоб опублікувати свої результати досліджень. Авторам потрібно ретельно перевіряти якість як традиційних журналів за передплатою, так і журналів відкритого доступу та видавців.

НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Новинки від видавництва "Юрінком Інтер"

alt=

Організація заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації за законодавством України.

Читати далі

Українська поличка в Німеччині

alt=

Друзі, Могилянська бібліотека та українська спільнота "Kolo – Ukrainisch-Deutscher Verien" оголошує збір книг для української полички в міській бібліотеці міста Нойвід (Німеччина)!

Читати далі

Новинки від видавництва "Юрінком Інтер"

alt=

Механізм правового регулювання господарських відносин: теоретико-юридичний аспект.

Читати далі

День пам’яті Чорнобильської катастрофи

alt=

26 квітня 1986 року — день, який назавжди змінив хід історії.

Читати далі

Новинки від видавництва "Юрінком Інтер"

alt=

Відповідальність за кримінальні правопорушення, що вчиняються на релігійному підґрунті в умовах воєнного стану.

Читати далі

25 квітня - санітарний день

alt=

Звертаємо увагу, що 25 квітня (п'ятниця) - санітарний день в Бібліотеці Антоновичів.

Читати далі

Рух відкритого доступу (Open Access)

Рух Відкритого Доступу розпочався у 1991 році зі створення відкритого архіву препринтів з фізики, аrXiv. Відкритий доступ набрав обертів через заклики до того, що результати наукових досліджень, особливо тих, що фінансуються державою - повинні бути вільно доступними, і що наука не повинна «ховатися» за платними стінами, які вимагають коштів за передплату для отримання результатів досліджень.

Відповіді на це були досить різноманітними, але всі вони заохотили появу альтернативної бізнес-моделі, «Золотого Відкритого Доступу», яка дозволяє кожному читати наукові публікації безкоштовно. На відміну від традиційних видавничих моделей, з читачів не стягується плата за перегляд контенту чи підписку на журнал, натомість автор або установа, що фінансує дослідження, можуть оплатити публікацію статті. Ця вартість називається платою за обробку статей (Article processing charge або APC), коли видавець стягує оплату з авторів за публікацію своїх праць у журналах Відкритого Доступу.

Статті з відкритим доступом можуть публікуватися також в "гібридних журналах", варіанті традиційних журналів, в яких автори можуть обрати плату за APC та зробити свою окрему статтю відкритою для читачів, або у журналах із відкритим доступом, де всі статті є відкритими для читачів. Ініціатива "Відкрита APC" - це сучасне всеосяжне джерело даних, що випускає набори даних про вартість публікації статті у журналах із відкритим доступом.

The Public Library of Science (PLoS) - хороший приклад журналу з відкритим доступом.

Директорія журналів Відкритого Доступу (DOAJ) – це Інтернет-каталог високоякісних рецензованих журналів відкритого доступу, що можна використовувати для перегляду назв та пошуку видавців журналів Відкритого Доступу.

Відкритий доступ також є відповіддю на тривалий процес експертної оцінки статей у комерційних журналах, який може тривати від шести місяців до року або більше від дати подання до публікації. Відкрита експертна оцінка може бути прийнята таким чином, щоб зробити рецензування відкритим, прозорим та швидким.

Віртуальний музей НаУКМА

Цифрова колекція

Репозитарій

Путівник бібліотекою