Досліднику

На допомогу досліднику

 

 Видання та публікації дослідників НаУКМА

Рейтинг та преміювання науковців НаУКМА 
У Національному університеті «Києво-Могилянська академія» діє Положення про Преміювання співробітників НаУКМА за публікації у виданнях, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Web of Science Core Collection та (чи) Scopus.

Перелік публікацій науковців НаУКМА у Scopus та Web of Science
Публікації наукових, науково-педагогічних працівників та співробітників НаУКМА, у виданнях, що індексуються у Web of Science Core Collection та Scopus, та афілюють НаУКМА.

 Перевірка журналу для публікації
Допомога у аналізі видання на предмет хижацьких практик та стосовно індексації видання у Web of Science, Scopus.

Допомога з поданням запитів на включення видання до авторитетних баз наукового контенту
Підтримка бібліотекою редакційних колегій наукових видань НаУКМА у питанні індексації журналу в базах даних та розширенні читацької аудиторії журналу (Scopus, Web of Science, Directory of Open Access Journals, ERIH PLUS, EBSCO тощо).

Допомога у виборі видання для публікації результатів досліджень
Підтримка бібліотекою публікаційної активності дослідників НаУКМА через надання консультацій та відбір якісного журналу для публікації статті. 

Допомога у виборі стратегії розвитку наукового фахового видання; індексування, оцінювання відповідності видання міжнародним вимогам
Підтримка бібліотекою редакційних колегій наукових видань НаУКМА у питанні оцінки та плану розвитку видання, підвищення якості контенту та найкращих практик публікаційної активності.

Консультування щодо розміщення матеріалів у тематичних репозитаріях, чи репозитаріях відкритих даних
Підтримка бібліотекою науковців у питанні відкритих даних та відкритої науки, навчання роботі з архівами відкритого доступу, архівами препринтів, архівами даних.

 Реєстрація/актуалізація авторського профілю дослідника
ORCID, ResearcherID (Publons), Scopus AuthorID, Google Scholar, ResearchGate, Academia.edu, Mendeley.

Розміщення матеріалів в інституційному репозитарії eKMAIR 
Допомога у оцифруванні та завантаженні книг, статей, матеріалів конференцій, навчальних посібників, презентацій в науковий електронний архів НаУКМА.

Оформлення бібліографічних списків
Допомога у складанні та\або перевірці бібліографічних списків. Допомога з вибором стилю оформлення бібліографії.

Використання бібліографічних менеджерів
Проведення тренінгів та консультацій з використання комп'ютерних програм, що дозволяють автоматизувати процес збору, оформлення та складання списків використаних джерел та літератури.

Електронна доставка документів
Допомога у пошуку необхідної наукової літератури в електронних наукових базах даних, що доступні в НаУКМА.

Замовлення та реєстрація DOI для статей видання
Допомога науковим виданням НаУКМА в реєстрації постійних ідентифікаторів наукових матеріалів (DOI).

Замовлення ISSN (Print), ISSN (Online) видання
Допомога науковим виданням НаУКМА у присвоєнні міжнародного стандартного серіального номеру (ISSN).

Консультації для науковців та викладачів
Поради та інструкції, тренінг та семінари з використання наукових баз даних та інструментів досліджень.

Консультації для членів редколегій
Допомога науковим виданням НаУКМА з різних питань наповнення, просування та організації публікаційного процесу.

Робота з видавничою платформою Open Journal System (OJS)
Допомога науковим виданням НаУКМА в наповненні та підтримці вебсайтів журналів.

Як отримати ISBN, ISSN

Інструкції, поради, презентації

 

 
 

Пошукові системи та бази даних
Важливо
знати, де знайти інформацію, і зокрема, який тип ресурсів пропонується на різних видах платформ. Бібліотека пропонує перелік наявних в установі передплачених ресурсів, колекцій та інструментів.

Оцінка інформаційних ресурсів
Визначити достовірні джерела не завжди легко, однак наведені нижче критерії з відповідними вказівками та питаннями можуть допомогти ефективно оцінити інформаційні ресурси.

Пошук наукової літератури
Передбачає з’ясування, як досліджували певну тему у певній  галузі. Бібліотека пропонує короткий довідник з різних стратегій пошуку літератури.

Уточнення пошуку
Коли пошук отримує сотні чи тисячі результатів, потрібно уточнити та обмежити його, щоб знайти найбільш релевантні результати. Кількість записів, знайдених під час пошуку, можна звузити або уточнити. 

 

Управління науковою інформацією

Дані досліджень та відкрита наука
Ці дані є настільки ж важливими, як і опубліковані результати. Практики збору та обміну даними були створені дослідниками, щоб задовольнити необхідність доступу до результатів, які раніше були недоступними.

Створення плану управління дослідженнями
Управління даними досліджень є важливим для підвищення ефективності досліджень та для того, щоб зробити дослідження доступними, а їхнє використання - багаторазовим для інших дослідників.

Архівування публікацій
Архіви забезпечують читачів негайним доступом до результатів досліджень, з вільним доступом та найменшим обмеженням авторських прав.

Інтелектуальна власність
Зазвичай автори погоджуються на ексклюзивну передачу своїх прав видавцям, а постачальники баз даних пропонують користувачам неексклюзивні ліцензії через університети, науково-дослідні установи та бібліотеки на платній основі.

Відкриті ліцензії Creative Commons
Інструменти CC дозволяють ділитися творчою чи інтелектуальною роботою з безкоштовними, простими у користуванні авторськими ліцензіями стандартизованим способом на ваших умовах.

Академічна доброчесність та плагіат
Плагіат є вагомою проблемою при написанні наукових досліджень, та підставою для відмови в публікації статті чи матеріалу конференції. Це також згубно впливає на оцінку результативності роботи дослідників, втрату авторитету та професійного становища, навіть на втрату роботи.

Наукова публікація

Наукова комунікація та наукове видавництво дозволяє поширювати результати досліджень серед академічної спільноти та громадськості, насамперед за допомогою журнальних статей та монографій, а також матеріалів конференцій, робочих документів та наборів даних.

Рух Відкритого Доступу (Open Access)
набрав обертів через заклики до того, що результати наукових досліджень, особливо тих, що фінансуються державою - повинні бути вільно доступними, і що наука не повинна «ховатися» за платними стінами, які вимагають коштів за передплату для отримання результатів досліджень.

Хижацька публікація
Перед подачею рукопису в журнал, авторам варто знати як обрати якісне видання, щоб опублікувати свої результати досліджень. Команда Наукової бібліотеки допоможе перевірити журнал на предмет хижацьких практик.

Наукометрія

Впливовість дослідження
Це інтелектуальний внесок, який зробив дослідник у своїй галузі дослідження в межах наукових навчальних закладів. Існує багато причин для оцінки впливовості досліджень.

Бібліометричні показники та показники впливовості досліджень
Це кількісні методи аналізу досліджень, що використовують публікації як показник для оцінки дослідження.

Аналіз цитування та аналіз ефективності наукової діяльності
Існує багато ресурсів та інструментів, які допомагають проводити аналіз впливу досліджень. В цій статті ми наводимо свій огляд деяких відомих інструментів та сервісів.

Центр наукометрії та цифрової підтримки досліджень НаУКМА