Джеймс Мейс: біографічні дані
Джеймс Мейс: вибрана бібліографія
Джеймс Мейс і НаУКМА
Архів |
Бібліотека |
Пропам’ятний фонд |
Відео
Історично-документальний фільм про Голодомор в Україні 1932-1933 років, сюжетна лінія якого побудована на інтерв'ю живих очевидців та дослідників Голодомору, зокрема, показано інтерв'ю з вченим Гарвардського університету Джеймсом Мейсом (10:54, 15:13, 22:21). Ця маловідома документальна стрічка була першим фільмом про Голодомор в Україні, створеним в Канаді.
Жнива розпачу / Harvest of Despair: The 1932-33 Man-made Famine in Ukraine (1984)
Історично-документальний фільм про Голодомор в Україні 1932-1933 років, створений у 1984 Святославом Новицьким і Юрієм Луговим для показу на Канадському телебаченні. Фільм був премійований багатьма нагородами на міжнародних фестивалях. Дж. Мейс також виступив як експерт (9:36).
Документальний фільм Української студії телевізійних фільмів «Час Темряви», в якому Василь Марочко та свідки подій доповідают про злочинну роль керівників компартійної верхівки, торгсінів і всього більшовизму в організації Голодомору. Подано також кілька реплік Джеймса Мейса (38:41).
Пам'ять. Згадуючи Дж.Мейса (2004)
Розповідь про Дж. Мейса визначного історика, педагога, у 1986-1990 років виконавчого директора комісії Конгресу та Президента США з вивчення голодомору в Україні 1932-1933 років. Фільм створено ДТРК "Культура".
Свіча Джеймса Ернеста Мейса (2008)
Автори фільму проводять інтерв’ю з відомими українцями: політиками, істориками, громадськими діячами, які розповідають про трагедію України, дають оцінку подіям 1932-1933 років та згадують Дж. Мейса. Своїми спогадами про особисті зустрічі з Джеймсом Мейсом поділився і тодішній Президент України Віктор Ющенко.
Передача ЧДТРК "Сівер Центр", присвячена вшануванню пам'яті Джеймса Мейса.
Репортаж про історичні уроки Джеймса Мейса (2012)
Репортаж каналу TBi про вручення премії газети День імені Джеймса Мейса за громадянську позицію в журналістиці та передісторію її запровадження.
Голодомор: завдяки кому українці запалюють свічку у вікні | DW Ukrainian
Пів століття мовчанки про Голодомор, найбільшу трагедію українців ХХ століття, першим порушив американський історик Джеймс Мейс. Саме завдяки його задуму українці нині запалюють свічку у вікні в пам'ять про тих, кого замордували голодом.
Фільм розповідає про долю американського політолога і журналіста, дослідника Голодомору1932-33 рр., викладача Києво-Могилянської академії професора Джеймса Мейса.
Фото
Урочисте відкриття Бібліотеки-Архіву Джеймса Мейса (2010)
Фото та документи з архівної колекції Джеймса Мейса (2012)
Національний музей "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні" : виставка до 60-ліття Дж. Мейса