Cерйозна колекція наукової, навчальної, довідкової літератури та періодичних видань, що забезпечують наукову та академічну місію НаУКМА. Бібліотечна колекція повністю представлена в Електронному каталозі, електронна частина – на сторінках веб-сайту бібліотеки: Бази даних (A-Z), Е-журнали EBSCO (A-Z), Патенти (A-Z) та колекції електронного каталогу е-Ресурси.
Загальний бібліотечний фонд (станом на 1.01.2024) становить 999 120 прим., 262 032 ресурсів (56 баз даних).
Формування фонду Наукової бібліотеки НаУКМА - унікальний приклад створення за короткий час (з лютого 1992 р.) від нуля до майже мільйонної, добре знаної в Україні та поза її межами колекції.
70% фонду складають книжки та періодичні видання, подаровані понад 5-ма тисячами фізичних осіб, установ та організацій з різних країн світу. Колекція - багатомовна: видання українською мовою складають 51%, англійською - 23%, решта - іншими мовами світу (понад 100 мов). Щорічне поповнення фонду складає 25-30 тис. примірників.
Гордість Наукової бібліотеки НаУКМА становить Фонд колекцій - 71 (станом на 1.01.2024): приватні книгозбірні українських вчених та діячів української діаспори зі США, Канади, Бразилії, Німеччини, Польщі та ін. Дві колекції склали основу для самостійних підрозділів Бібліотеки: Кабінет Омеляна Пріцака та Бібліотека-Архів Джеймса Мейса. Значну історико-культурну та наукову цінність становить Фонд рідкісних та цінних видань, що нараховує понад 14000 томів та Науковий архів, що містить матеріали викладачів та науковців НаУКМА, діячів культури, освіти та науки України та діаспори.