Є багато ресурсів та інструментів, які допомагають проводити аналіз впливу досліджень. Вони відрізняються за рівнем охоплення, функціональних можливостей та використовуваних аналітичних методів, за типом доступу (платні, безкоштовні, та доступні через різні програми за передплатою). Таким чином, вони взаємодоповнюють один одного, і користувачі можуть обирати ті, які найкраще відповідають їхнім потребам. В цій статті ми наводимо свій огляд деяких відомих інструментів та сервісів:

  • Web of Science та Scopus

І Web of Science, і Scopus - це сервіси з індексації наукових праць, що базуються в Інтернеті. Спершу з’явився Web of Science, він розроблявся американським Інститутом наукової інформації (Institute for Scientific Information або ISI), зараз його підтримує компанія Clarivate Analytics. Він отриманий зі збірника індексів цитування, створеного Юджином Гарфілдом, "батьком індексів цитування академічної літератури".  Web of Science містить 73 мільйони записів охоплює публікації та цитати ще до 1900 року з понад 20 000 журналів.

Scopus, продукт великого комерційного видавництва Elsevier (Нідерланди), містить 70 мільйонів записів, з даними публікацій від 1996 року та цитатами з 1970 року з понад 22 000 журналів.

  • InCites і SciVal

InCites від Clarivate Analytics та SciVal від Elsevier пропонують розширені набори показників та аналітичних звітів. Вони особливо корисні для аналізу публікаційного портфеля науковця та порівняльного аналізу організацій та дослідницьких програм. InCites побудований на колекціях Web of Sciences, тоді як SciVal побудований на даних Scopus. Обидва інструменти діють на платній основі.

  • Dimensions

Dimensions, продукт компанії Digital Science (Велика Британія) - це динамічна платформа пов’язаних даних досліджень. На цій платформі користувачі можуть досліджувати зв’язки між публікаціями, грантами, клінічними випробуваннями, патентами та законодавчими документами. Базовий доступ до бази даних пропонує повнотекстовий пошук публікацій та деяких показників, доступний для особистого некомерційного використання. Dimensions Plus - розширений рівень доступу —  це платний сервіс, який охоплює додатковий вміст і пропонує додаткові аналітичні інструменти.

Dimensions Plus доступний безкоштовно для всіх організацій-членів Research4Life.

  • Google Scholar Citations

Як частина пошукової системи Google Академія, Google Scholar Citations є безкоштовним інструментом, доступним для всіх. Він дозволяє авторам відстежувати цитати до своїх статей, з’ясовувати, хто цитує їхні публікації, переглядати графіки цитат за часом та обчислювати декілька показників цитування.

Будь-хто може створити профіль у Google для пошуку цитат у Google Scholar, опублікованих дослідником чи дослідницькою організацією. Після налаштування профілю бібліометричні показники, такі як кількість статей та h-індекс, будуть представлені та оновлювані автоматично, як тільки нові цитати додаються до Google Scholar. Щоб побачити власні цитати у Google Академії, відвідайте https://scholar.google.com/, увійдіть та натисніть "Мої цитати". На малюнку показаний профіль автора. Бібліометричні індикатори показані праворуч, виділені червоним кольором.

Віртуальний музей НаУКМА

Цифрова колекція

Репозитарій

Путівник бібліотекою