З початку червня 2019-го МОН надало доступ до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету понад 200-м науковим установам. Наказ «Про затвердження Порядку забезпечення доступу закладів вищої освіти і наукових установ до електронних наукових баз даних» був опублікований 27 лютого 2019-го на сайті Міністерства.
Наш університет є в переліку установ, які отримують доступ до обох наукометричних баз, як і попередні два роки. Доступ надають з метою розвитку дослідницького потенціалу університетів, підтримання належного науково-технічного рівня.
Scopus – міжнародна реферативна й наукометрична база від компанії Elsevier, що індексує рецензовану літературу: близько 22 800 наукових журналів, 150 000 книг, матеріали конференцій та ін. У НаУКМА забезпечується постійний доступ до бази із грудня 2016 р.
Web of Science Core Collection – сукупність наукометричних баз даних, що розміщені на платформі Web of Science компанії Clarivate Analytics. Доступ до Web of Science організований у НаУКМА із січня 2016 року.
Використання наукометричних баз даних Scopus та Web of Science у дослідницькій діяльності – це можливість стежити за міжнародними науковими дослідженнями, отримувати актуальну та якісну інформацію зі своєї тематики, співпрацювати з іноземними партнерами, отримувати відомості щодо цитування.
Нагадуємо, що в НаУКМА здійснюється преміювання за публікації в наукових виданнях, що індексуються у Web of Science Core Collection та Scopus. Більше інформації про розрахунок премії, а також усіх, хто цю премію отримував, можна знайти за посиланням.
Також нагадуємо, що доступ до обох баз – з будь-якого комп'ютера на території НаУКМА, через бездротові WI-FI мережі НАУКМА, а також віддалений від кампусу доступ – за оформленим запитом.
Для того, щоб дізнатися більше про користування е-ресурсами – звертайтесь у відділ обслуговування науковою літературою Наукової бібліотеки НаУКМА (1 корп., к.120, зав. відділу Ярошенко Олександра) чи через сайт бібліотеки.