UA А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я

EN A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

 

 

 

Архів старих газет

Це сайт, присвячений українським газетам, таким як "Вісті ВУЦВК", "Хлібороб", "Шлях до волі", "Діло", "Стрілець", "Правда", "Киевский телеграф". Тексти газет доступні у HTML.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Історія, політологія
 

Бібліотека Української Літератури

Портал, де можна знайти повні тексти літературних творів (проза і поезія) української та зарубіжної літератури українською мовою, матеріали з літературознавства, енциклопедію літературних термінів, біографії письменників, а також статті письменників, які стали класикою, роботи відомих літературних критиків і діячів української культури і мистецтва. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Літературознавство
 

Електронна бібліотека авторефератів дисертацій (Ресурси Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського)

Повні тексти авторефератів дисертацій, захищених в Україні з 1998 р.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Мультидисциплінарна
 

Наукова періодика України

Українські наукові періодичні видання, представлені в фонді Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського як у друкованому, так і в електронному вигляді.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Мультидисциплінарна
 

Розсекречені матеріали з Галузевого Державного Архіву СБУ

Мультидисциплінарна
 

Реферативна база даних «Україніка наукова» (Ресурси Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського)

Національні реферативні ресурси, представлені у галузевих серіях Українського реферативного журналу «Джерело». Охоплює природничі, технічні, суспільні, гуманітарні та медичні науки.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Мультидисциплінарна

Центр учбової літератури

Видавництво «Центр учбової літератури» надає доступ до електронних версій книг. Зібрання нараховує понад 1200 книг власного видання за різною тематикою: аудит, бухгалтерський, кадровий облік; маркетинг; фінанси; правова література; економіка; гуманітарні науки; менеджмент; природничі та технічні науки.
На 2024 рік доступний передплатний пакет "пробний".

Доступ триває з грудня 2022 року до грудня 2023 року і здійснюється за посиланням (для отримання логіну і паролю – будь ласка, заповніть анкету).

Мультидисциплінарна
 

ACM Digital Library

Безплатний доступ до цифрової бібліотеки ACM (DL), включаючи весь портфель публікацій ACM, складається з приблизно 70 журналів, 200 матеріалів щорічних конференцій, інформаційних бюлетенів, вебсайтів і мультимедійних файлів.

Також включено інтегрований посібник з комп’ютерної літератури, повну реферативну базу даних що відстежує бібліометричні показники для понад трьох мільйонів записів публікацій. Включено доступ до архіву всіх публікацій ACM, починаючи з першого випуску чи тому кожної публікації.

 Наука, техніка та технології

AGORA (Access to Global Online Research in Agriculture)

Програма, організована Продовольчою та Сільськогосподарською організацією ООН (Food and Agriculture Organization of the UN (FAO) і має на меті надати країнам, що розвиваються доступ до передових електронних ресурсів в галузі продовольства, сільського господарства, науки про навколишнє середовище і пов'язаних з ними соціальних, біологічних та екологічних наук. Колекція налічує більше 15 500 тисяч наукових журналів та 3300 книг від 82 видавництв. Одна із п'яти баз, що входять до пакету Research4Life. Детальніше про користування базами -  у презентації та у  відеозаписі вебінару.

Доступ триває з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2023 року і здійснюється: у локальній мережі (на кампусі) / віддалений доступ ).

Сільське господарство, навколишнє середовище, біологія, суспільні науки

ARDI (Access to Research for Development and Innovation)

Програма співробітництва між Всесвітньою організацією інтелектуальної власності та науковими видавництвами, що має на меті спростити доступ до науково-технічної інформації в країнах, що розвиваються. Онлайн-платформа ARDI надає доступ до майже  30 000 журналів, книг та довідкових матеріалів від 100 видавництв. Одна із п'яти баз, що входять до пакету Research4Life. Детальніше про користування базами -  у презентації та у  відеозаписі вебінару.
 
Доступ триває з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2023 року і здійснюється: у локальній мережі (на кампусі) /  / віддалений доступ).
Наука, техніка та технології
 

ABC Chemistry

Добірка безкоштовних англомовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії.
Архів поділений на 2 частини, одна частина (А) – постійний повнотекстовий доступ журналів в Інтернеті, а інша частина (В) – тестовий доступ та журнали, які тимчасово у вільному доступі.
 
Доступ: вільно в мережі Інтернет.
Хімія

Academic Search Premier 

Повнотекстова мультидисциплінарна дослідницька база даних EBSCO має доступ до понад 6000 рецензованих журналів відкритого доступу та академічних видавництв.  

Доступ триває з 24 жовтня 2022  року до 31 грудня 2023 року і здійснюється: в Американській Бібліотецівіддалений доступ. 

 Мультидисциплінарна 
 

ADS (Astrophysics Data System)

Інформаційна система ресурсів з фізики та астрономії. Електронна бібліотека сайту підтримується Смітсонівською астрофізичною обсерваторією (SAO) у рамках гранту NASA.
ADS підтримує три бібліографічні бази даних, що містять більше 8, 7 млн. записів.
ADS забезпечує доступ до зовнішніх ресурсів, у тому числі до електронних статей, каталогів даних і архівів (посилання на 8,9 млн. матеріалів).

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Фізика, астрономія
 

AMS (American Mathematical Society)

Електронна колекція монографій Американського математичного товариства (AMS) у PDF та інших форматах.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Математика
 

ArXiv

Архів відкритого доступу, вміщує понад 600 тисяч наукових публікацій з фізики, математики, комп'ютерних наук, інформатики, біології, фінансів та статистики. Архів підтримується бібліотекою Корнельського університету. Наукова тематика архіву включає астрономію, фізику, математику, інформатику, кількісну біологію, статистику та фінансову математику.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Біологія, інформатика, математика, статистика, фінанси, фізика

BASE (Bielefeld Academic Search Engine)

Одна з найбільших у світі пошукових систем, що спеціалізується на пошуку наукових документів відкритого доступу в Інтернеті. Підтримується б-кою університету Білефельд – Німеччина. Є можливими кілька варіантів сортування результатів списку. Доступна опція “Уточнення результатів пошуку“ (за автором, предметним заголовком, роком, типом ресурсу та мовою).

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Мультидисциплінарна

BookFlix 

BookFlix – це веб-сайт для вивчення англійської мови для початківців, який поєднує анімаційні вигадані історії та пов’язані публіцистичні книги.

Доступ триває з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2023 року і здійснюється: в Американській Бібліотеці /
віддалений доступ.  

 Вивчення англійської мови 

Bildindex der Kunst und Architektur

Німецькомовна база даних зображень із мистецтва та архітектури, створена Німецьким документаційним центром з історії мистецтва – Фотоархівом у Марбурзі (Deutsches Dokumentationszentrum für Kunstgeschichte - Bildarchiv Foto Marburg). Містить понад 2,2 млн. описаних фотографій та малюнків. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Культурологія

Biodiversity Heritage Library

Найбільша в світі цифрова бібліотека відкритого доступу для літератури та архівів з біорізноманіття. BHL революціонізує глобальні дослідження, надаючи вільний доступ до знань про життя на Землі та робить вагомий внесок у методологію досліджень в сфері природничих наук шляхом спільного створення літератури з біорізноманіття, відкрито доступної світові як частині глобальної спільноти біорізноманіття. Це повнотекстова база даних, що включає на сьогодні 150 тис назв.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Біологія, екологія

Bioline International

Неприбутковий електронно-видавничий портал, що забезпечує вільний доступ до якісних актуальних дослідницьких журналів, які видаються в країнах, що розвиваються.Крім рецензованих журналів, виданих у Бразилії, Кубі, Індії, Індонезії, Кенії, Південній Африці, Уганді, Зімбабве та інших країнах, Bioline International надає унікальну послугу, генеруючи біонаукову інформацію цих країн для міжнародної спільноти дослідників.Журнали та статті індексуються в EBSCO Open Access Journals, DOAJ,  HINARI, Open J-Gate, PubMed.
 
Доступ: вільно в мережі Інтернет.
 Біологія, медицина

BioMed Central

База даних видавництва BioMed Central, яке першим представило модель відкритого доступу до публікацій з біології, медицини та суміжник наук.
База містить матеріали із 300 рецензованих журналів відкритого доступу з біології, медицини, технологій та суміжних наук, частина з них індексується Thomson Reuters (ISI), має високий Impact Factor.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Біологія, медицина

bioRxiv

Є безкоштовним онлайновим архівом і дистрибуційною платформою для неопублікованих препринтів з природничих наук, що управляється неприбутковою науково-освітньою установою Cold Spring Harbor Laboratory (США). Розміщуючи препринти на цьому ресурсі, автори можуть зробити свої результати досліджень доступними для наукового товариства і отримати зворотний зв'язок щодо співпраці, грантових проектів та співавторства, перш ніж стаття буде представленою в журналі.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Біологія, екологія

BMJ Learning

Освітній онлайн-ресурс для лікарів та інших фахівців у сфері охорони здоров’я, на якому розміщені понад 100 акредитованих рецензованих навчальних модулів у різних форматах.  

Частина метеріалів доступна українською мовою.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 

Brill’s Open Access Content

Одне з найбільших видавництв з відкритого доступу в гуманітарних та соціальних науках. Починаючи з 2009 року, в Brill публікували 400 книг із відкритим доступом, 25 повних журналів відкритого доступу та сотні статей із відкритим доступом.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Гуманітарні та соціальні науки
 

Cambridge University Press

Видавництво Кембриджського університету для інформаційної підтримки учнів, студентів, викладачів, вчених під час пандемії коронавірусу надає доступ до понад 700 підручників для вищих навчальних закладів з різних галузей знань. Зокрема, доступні матеріали з інженерії, комп’ютерних наук, математики, економіки, фізики, соціології, філософії, історії, лінгвістики тощо.

 Мультидисциплінарна

CiteSeerX

Цифрова бібліотека та пошукова система, що представляє літературу в галузі обчислювальної техніки та інформатики. Містить понад 1 600 000 статей та 31 000 000 цитувань. Окрім статей, CiteSeerX надає доступ до таких ресурсів, як: алгоритми, метадані, методи програмного забезпечення. Підтримується  Pennsylvania State University.   

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Інформатика, математика

ChemIndustry

Об’ємний каталог та одночасно пошукова система для хімічної промисловості та фахівців із суміжних дисциплін.
Ресурс включає базу даних веб-сайтів, до якої входить понад 45,000 сторінок організацій, важливих для хімічної промисловості, та також повні тексти мільйонів сторінок. ChemIndustry надає спеціалізовані послуги з пошуку хімічних назв, пропонує доступ до робіт з досліджень ринку (матеріали, звіти та дослідження ринку хімічної промисловості), журналів у вільному доступі. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Хімія

Cogprints

Відкритий архів з психології, неврології, біології, лінгвістики, філософії та медицини (психологія, психіатрія, неврологія, генетика), антропології (приматологія, когнітивна етнологія, археологія, палеонтологія) та комп’ютерних наук (штучний інтелект, робототехніка, нейронні мережі), а також з інших фізичних, соціальних та технічних наук.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Біологія, інформатика, лінгвістика, нейронаука, психологія, філософія 

DANS (Data Archiving and Networked Services)

Електронний архів та сервісна організація з архівування даних та мережних послуг. Архів об’єднує колекції з мистецтва, гуманітарних і соціальних наук, охорони здоров'я та ін. DANS створена інститутом Нідерландської Королівської академії мистецтв і наук, підтримується Урядом Нідерландів (KNAW) та Організацією з наукових досліджень (NOW).

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Економіка
Історія
Культурологія
Лінгвістика
Соціологія
Право
Філософія

 

 

De Gruyter 

Академічне видавництво, яке щороку публікує понад 1,500 книг та 16,000 статей з 30-ти галузей знать.

Понад 200 книг та 5,000 статей у відкритому доступі. Близько 80 баз даних та онлайн-довідників охоплюють широкий спектр дисциплін.

Доступ: частково вільно в мережі Інтернет.

 

Архітектура та дизайн
Мистецтво
Азіатські та тихоокеанські дослідження
Бізнес та економіка
Хімія
Класичні та давні близькосхідні дослідження
Інформатика
Культурологія
Інженерія
Геологія
Історія
Промислова хімія
Ісламські та близькосхідні дослідження
Єврейські дослідження
Право
Бібліотечна справа, Книгознавство
Лінгвістика та семіотика
Літературознавство
Матеріалознавство
Математика
Медицина
Музика
Філософія
Фізика
Соціальні науки
Спорт та рекреація
Богослов'я та релігія

Diasporiana

Проект із збереження інтелектуальної спадщини української еміграції, який формує колекцію, спрямовану на поширення знань про українську еміграцію та її досягнення. Ресурс дає доступ до наукової літератури в галузі суспільних і гуманітарних дисциплін. Однією із цілей проекту є забезпечення рівної можливості безкоштовного доступу користувачів до надбань української еміграції за допомогою глобальної мережі Інтернет.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Історія, культурологія, лінгвістика, політологія

Dimensions

Проект організації Digital Science (Лондон, ВБ) - це інформаційно-дослідна система, яка полегшує пошук та доступ до найрелевантнішої інформації, аналіз академічних та більш широких результатів досліджень. Розроблена у співпраці з понад 100 провідними науково-дослідними організаціями по всьому світу, вона вперше об'єднує понад 128 мільйонів публікацій, грантів, журнальних політик, даних та показників, що дозволяє користувачам досліджувати понад 4 мільярди зв’язків між ними.

Детальніше про Dimensions -   -  у презентації та у  відеозаписі вебінару.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Мультидисциплінарна, реферативна база даних цитувань

DOAB (Directory of Open Access Books)

Доступ до метаданих та повних текстів книг академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет. Сервіс дає можливість здійснювати пошук книг за наступними параметрами: назва книги, автор, ключові слова, анотації до книг, видавець, ISSN/ISBN книги чи за всіма перерахованими елементами. Переглядати зміст сервісу можна за назвами в алфавітному порядку, за предметними рубриками та за видавцем (напр. Academia Press, University of Michigan Press, Springer Science – Business Media тощо).
 
Доступ: вільно в мережі Інтернет.
 Мультидисциплінарна

DOAJ (Directory of Open Access Journals)

Каталог наукових журналів відкритого доступу. Сервіс надає доступ до повнотекстових рецензованих наукових та академічних журналів з усіх галузей знань та різними мовами. Каталог містить  12187 назв журналів зі 128 країн світу.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Мультидисциплінарна

eBook Collection (EBSCOhost) 

База даних, що містить повні тексти книг з таких категорій: Архітектура та мистецтво, білгорафії та спогади, бізнес та економіка, ІТ, освіта, історія, право, література та критика, філософія, політологія.ю психологія.ю релігія, наука, соціологія, мовознавство, криміналістика тощо. 

Доступ: з 1 січня 2022 до 31 грудня 2023 в локальній мережі (на кампусі) / віддалений доступ.  

 

 Мультидисциплінарна

EBSCO European Views of the Americas: 1493 to 1750

Бібліографічна база даних, що включає твори про Америку, опубліковані у Європі з 1493 по 1750 роки. База сформована на основі видання European Americana: A Chronological Guide to Works Printed In Europe Relating to the Americas, 1493-1750 та містить більше ніж 32.000 записів.

Доступ: з 1 січня 2022 до 31 грудня 2023 в локальній мережі (на кампусі) / віддалений доступ.

 Історія

EBSCO GreenFile

База даних екологічної інформації, що пропонує доступ до наукових даних, урядових ресурсів, публічної інформації, присвячених впливу людей на навколишнє середовище. Тематичне спрямування: глобальні зміни клімату, зелене будівництво, забруднення навколишнього середовища, сталий розвиток сільського господарства, поновлювані джерела енергії, утилізація відходів та багато іншого. База даних містить понад 780 тисяч записів, з яких 11 тисяч мають повні тексти.
Доступ: з 1 січня 2022 до 31 грудня 2023 в локальній мережі (на кампусі) /
 віддалений доступ.

 Екологія

EBSCO LISTA (Library, Information Science and Technology Abstracts)

Профільна бібліографічна база даних для бібліотечних та інформаційних працівників, що індексує понад 600 журналів з наукометрії, бібліотекознавства, інформаційного менеджменту, каталогізації, класифікації тощо. Тезаурус бази складає 11 200 термінів, містить профілі авторів.

Доступ: з 1 січня 2022 до 31 грудня 2023 в локальній мережі (на кампусі) /
віддалений доступ.

 Бібліотечна справа, інформатика
 

EBSCO Open Dissertations

Реферативна база даних відкритого доступу, що містить понад 172 тис. записів на американські дисертації, захищених в університетах США від 1902 до сьогодні. Описи містять посилання на повні тексти дисертацій, якщо вони розміщені в інституційних репозитаріях своїх установ. Пошук можна здійснювати за автором, назвою, тематикою, університетом та по тексту рефератів.  

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Реферативна база даних дисертацій

EBSCO Teacher Reference Center

Бібліографічна база даних для освітян.  Індексує понад 200 назв рецензованих журналів, присвячених освіті різних рівнів (початкової, середньої та вищої), освіті учителів, кращим практикам навчання, навчальним програмам, медіа в освіті, грамотності, адміністративним питанням тощо.   

Доступ: з 1 січня 2022 до 31 грудня 2023 в локальній мережі (на кампусі) / віддалений доступ.

 Психологія, педагогіка
 

E-LIS (E-Prints in Llibrary and Information Science)

Міжнародний відкритий репозитарій матеріалів з бібліотечної справи та інформаційних наук. Містить близько 10 000 документів.  Архів підтримується добровольцями.  

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Бібліотекознавство, інформатика
 

EuDML (The European Digital Mathematics Library)

EuDML робить математичну літературу доступною в Інтернет у формі довготривалої цифрової колекції, розробленої та підтримуваної мережею установ, що називається EuDML Initiative.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Математика

EUR-Lex

EUR-Lex - це онлайн-доступ до законодавства ЄС. Він забезпечує офіційний та найповніший огляд юридичних документів ЄС. Доступний усіма 24 офіційними мовами ЄС і оновлюється щодня.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Право
 

Europeana

Європейська цифрова бібліотека, проект, що має на меті показати європейську культурну спадщину і вже зараз нараховує понад 15 мільйонів цифрових об'єктів. Партнерами бібліотеки є музеї та галереї, архіви, бібліотеки, серед них - Rijksmuseum в Амстердамі, Британська бібліотека в Лондоні і Лувр у Парижі. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Історія, культурологія
 

EZB (Elektronische Zeitschriftenbibliothek)

Бібліотека електронних журналів, що пропонує швидкий, структурований та уніфікований доступ до повних текстів наукових журналів. EZB містить 50 032 назв, у тому числі 6 592 оригінальних електронних журналів, з усіх галузей знань. 25 521 журналів знаходяться у вільному доступі. 
EZB – кооперативний сервіс 557 бібліотек з Німеччини, підтримується університетською бібліотекою м. Регенсбург.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Мультидисциплінарна
 

Feedbooks

Французький адаптивний сайт з вільним доступом до електронних книг, що дає можливість завантажувати е-книги на комп'ютер, планшет чи смартфон у форматах EPUB, Kindle, PDF. Література викладена англійською, французькою, німецькою, іспанською, італійською мовами. На сайті представлені художні твори, що включають в себе ключові праці світової літератури, а також література в таких галузях знань: історія, політологія, релігія, філософія, соціальні науки.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Літературознавство

Flipster

Сервіс цифрових журналів нового покоління, який дозволяє користувачам переглядати свої улюблені журнали у своїй бібліотеці. Журнали доступні через веб-браузер. Користувачі Flipster можуть завантажувати журнали для читання вдома та\або зі свого пристрою. Доступні такі журнали, як: Time, Rolling Stone, Popular Science, Popular Mechanics, The New Yorker, National Geographic, Forbes, Foreign Policy, Enterpreneur, Bloomberg Businessweek, The Weekly Standard, The Atlantic, Reader's Digest, O the Oprah Magazine, American Craft, Wired.

Доступ: триває з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2023 року і здійснюється: в Американській Бібліотеці
 / віддалений доступ.

 Новини, журналістика

Free Electronic Mathematics Journals

Містить посилання на більш ніж 50 електронних журналів з математики від відомих університетських видавництв і професійних товариств. Підтримується університетом Берклі, США (University of California, Berkeley, USA). 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Математика 

The Free Library

Заснований у 2003 році ресурс пропонує безкоштовні повнотекстові версії класичних літературних творів від сотень відомих авторів, біографії, зображення. Нещодавно Вільна бібліотека була розширена, щоб включити масивну колекцію періодичних видань із сотень провідних публікацій, що стосуються бізнесу та фінансів, комунікацій, культури, охорони здоров'я, гуманітарних наук, права, політики, технологій та соціальних наук.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Мультидисциплінарна

Free Medical Journals

Каталог журналів відкритого доступу з медицини. Близько 2 000 назв журналів можуть бути відібрані за предметною категорією, імпакт-фактором, мовою (англійською, французькою, іспанською, португальською, німецькою, турецькою та ін), алфавітом, періодом ембарго (доступ до повного тексту).     

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Біологія, медицина 

Gallica

Одна з найбільших франкомовних електронних бібліотек світу (з 2007 року збільшується на 100 000 назв у рік), її основу складають фонди Національної бібліотеки Франції.
Багато вільних творів, переважно французькою, можна завантажити у форматі PDF.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Економіка, історія, культурологія, літературознавство, право 

Gale in Context: Opposing Viewpoints

Провідний інтернет-ресурс, що висвітлює актуальні соціальні проблеми. Містить інформацію із 1700 журналів та газет. Кожна проблема висвітлюється із різних джерел та ракурсів, із врахування усіх точок зору, статистичними даними, науковими статтями та бібліографією. У такий спосіб питання висвітлюється із різних ракурсів і допомагає студентам розвинути інформаційну грамотність, навички критичного мислення, і знайти факти для власних обґрунтованих висновків.

Доступ триває з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2023 року і здійснюється: в Американській Бібліотеці
 / віддалений доступ

 Психологія, педагогіка, медіаосвіта

Gale In Context: Middle School

Провідний інтернет-ресурс, що висвітлює актуальні соціальні проблеми. Містить інформацію із 1700 журналів та газет. Кожна проблема висвітлюється із різних джерел та ракурсів, із врахування усіх точок зору, статистичними даними, науковими статтями та бібліографією. У такий спосіб питання висвітлюється із різних ракурсів і допомагає студентам розвинути інформаційну грамотність, навички критичного мислення, і знайти факти для власних обґрунтованих висновків.

Доступ триває з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2023 року і здійснюється: в Американській Бібліотеці
 / віддалений доступ

 Мультидисциплінарна

Globethics Library

Інформаційний ресурс з питань етики та суміжних дисциплін, який надає доступ до більше ніж 1 млн. повнотекстових документів.
Ресурс дозволяє шукати в більше ніж 320 наукових журналах та надає доступ до 17 спеціальних колекцій книг, наукових публікацій, довідкової літератури тощо.
Користування ресурсом вимагає нескладної короткої реєстрації.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Етика, освіта, педагогіка, психологія, релігієзнавство, філософія 

GOALI (Global Online Access to Legal Information)

Це онлайнова база даних, що надає доступ до юридичної інформації. База даних містить академічні та професійні рецензовані журнали, публікації у вибраних тематичних сферах права від провідних світових видавництв. Одна з п'яти програм, що складають Research4Life. Детальніше про користування базами -  у презентації та у  відеозаписі вебінару.

Доступ триває з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2023 року і здійснюється: у локальній мережі (на кампусі) / віддалений доступ).

 Юридичні науки

Google books

Проект з оцифрування книг від Google. Через цей сервіс доступний повнотекстовий пошук в книгах, оцифрованих Google та партнерами проекту Google books - провідними бібліотеками світу. Бібліотека Google  містить понад 15 млн. книг, доступних у повних текстах або представлених для перегляду лише декількома сторінками для ознайомлення.    

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Мультидисциплінарна 

Google Scholar

Дозволяє користувачам здійснювати пошук цифрової копії статей. Наукові результати пошуку генеруються з використанням посилань з повнотекстових журнальних статей, технічних звітів, препринтів, дисертацій, книг та інших документів, у тому числі обраних веб-сторінок, які вважаються «науковими». Завдяки своїй функції «цитується в», Google Scholar надає доступ до анотацій статей, в яких процитована стаття котра розглядається. Саме ця функція, зокрема, забезпечує індекс цитування раніше доступний тільки в Scopus і Web of Science. Google Scholar надає можливості для створення індивідуальних профілів вчених з правами їх оперативної і зручної модерації.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Мультидисциплінарна 

Hathi Trust Digital Library

Партнерство провідних науково-дослідних інститутів та бібліотек, які працюють над тим, щоб забезпечити збереження та доступність культурних надбань у майбутньому. Місія HathiTrust полягає в тому, щоб сприяти науці шляхом збору, організації, збереження, спілкування та обміну досвідом людських знань. На сьогодні в базі даних оцифровано 16 369 927 примірників, 9777129 назв книг, 439 659 назв журналів. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Мультидисциплінарна

HighWire Press

Підрозділ бібліотеки Стенфордського університету. 1 334 журналів, 6 375 353 анотацій рецензованих статей, з них 1 990 414 у вільному інтернет- доступі в повних текстах. Тематика: біологічні та гуманітарні науки, медичні та фізичні науки, соціальні науки та технології.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Біологія, інженерія, медицина, психологія, фізика

Hikari journals (International Publishers of Science, Technology and Medicine)

Видавець журналів і книг з науки, техніки, медицини та економіки, виданнями яких є широкий спектр дисциплін. Компанія була заснована в 2005 році і зареєстрована і працює в Болгарії. Hikari надає Відкритий доступ до своїх книг та до всіх своїх опублікованих журналів. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Інформатика, інженерія, медицина

HINARI (The Health InterNetwork Access to Research Initiative)

Проект Всесвітньої світової організації охорони здоров’я (WHO), який забезпечує для країн третього світу та країн, що розвиваються доступ до 6,200 академічних журналів від 150 видавців з природничих, соціальних, технічних наук.
Одна із п'яти баз, що входять до пакету Research4Life. Детальніше про користування HINARI
 -  у презентації та у  відеозаписі вебінару.
 
Доступ триває з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2023 року і здійснюється: у локальній мережі (на кампусі) / віддалений доступ). 
 Біологія, медицина

IEEE Xplore Open Access Content

Близько 72 000 документів з інформатики, математики та програмування, в т.ч.: learning (artificial intelligence), feature extraction, optimisation, neural nets, probability, control system synthesis, Internet of Things, тощо.
 
Доступ: вільно в мережі Інтернет.
Інформатика, математика

Index Translationum (World Bibliography of Translation)

Бібліографічна база даних перекладів із всього світу, містить близько 2 млн. записів книжок 250 000 авторів з більш ніж 100 країн. Index Translationum - покажчик перекладів, який у 1932 році заснував Інститут з інтелектуального співробітництва Ліги Націй (до структури якого входить ЮНЕСКО).    

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Мультидисциплінарна

InTech (Books)

Повнотекстовий доступ до 3800 книг видавництва InTech з різних галузей науки та техніки (біологічні, комп’ютерні науки та інформаційні технології, науки про землю, електронна техніка та електротехніка, інженерія, матеріалознавство) і медицини.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Біологія, екологія, інженерія, інформатика

InTech (Journals)

5 наукових журналів відкритого доступу: International Journal of Advanced Robotic Systems, Journal of Humanoids, International Journal of Engineering Business Management, The International Journal of Radio Frequency Identification & Wireless Sensor Networks та Journal of Humanoids.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Інженерія, інформатика 

IOPscience

Близько 70 журналів та 300 книг з галузей науки, техніки та медицини видавництва IOP Publishing (Institute of Physics, UK), доступні на платформі IOPscience. Актуальні номери журналів IOP (поточний місяць) - у відкритому доступі. 
 
Доступ: вільно в мережі Інтернет.
Біологія, екологія, фізика, хімія 

Journal FI (Finnish Scholarly Journals Online)

Портал для публікації журналів, наданий Федерацією фінських наукових товариств. На сайті представлено 60 фінських наукових журналів. Journal.fi розроблений для задоволення потреб авторів, читачів, видавців у сфері відкритого доступу (Open Access). Журнали виходять фінською та англійською мовами. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Мультидисциплінарна

Journals4Free

Портал журналів відкритого доступу з понад 7000+ назв академічних журналів! Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою, чи присутністю в базах даних.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Мультидисциплінарна
 

JOURNALS.UA

База даних електронних журналів. Найбільший в Україні портал електронної преси, який зібрав на своїх сторінках майже всю періодику країни. Користувачі мають можливість читати журнали онлайн, а також завантажувати їх на мобільні пристрої. 

Є і безкоштовний доступ, а всі вибрані журнали додаються до бібліотеки користувача, залишаючись назавжди його власністю. 

Доступ за логіном та паролем.

 Мультидисциплінарна

JSTOR

Цифрова бібліотека журналів, книг та першоджерел. Ресурс має можливість повнотекстового пошуку, завантаженням файлів у PDF тощо. 

Доступ: триває з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2023 року і здійснюється: в Американській Бібліотеці / віддалений доступ

 Мультидисциплінарна

Kanopy 

Стрімінгова база даних з відео добіркою документальних фільмів, які досліджують найбільш надихаючі та цікаві теми сучасності в Сполучених Штатах. Повний список назв Kanopy (Excel 54 KB). 

Доступ: триває з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2023 року і здійснюється: в Американській Бібліотеці / віддалений доступ

 Документальне відео про США 

Karger Publishers Open Access Content

Karger (Швейцарія) - це видавництво в галузі медичних наук. Видавнича програма Karger включає понад 100 рецензованих журналів, а також близько 50 нових видань книг щороку. Спектр публікацій включає все більшу кількість журналів з відкритим доступом. Karger публікується переважно англійською мовою, з сильним акцентом на фундаментальних та клінічних дослідженнях. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Медицина, біологія

LawArXiv

LawArXiv - це вільний, неприбутковий, некомерційний архів препринтів та постпринтів для наукового юридичного змісту. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Юридичні науки

LIBRARIA

Архів української періодики онлайн.

Періодика

LitDok Ostmitteleuropa

Бібліографічна база з історії Центрально-Східної Європи. Містить записи із монографій, журнальної літератури та колективних робіт (понад 600 000 записів). Бібліографія створена Гердер-Інститутом (Herder-Institute), Центром історичних досліджень Центральної та Східної Європи в Марбурзі.   

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Історія
 

Manuscriptorium (Digital Library of Written Cultural Heritage)

Проект Manuscriptorium створює віртуальне середовище для дослідників, яке забезпечує доступ до цифрових документів у сфері історичних джерел (рукописів, інкунабул, стародруків, карт, статутів та інших типів документів). Сервіс надає прямий доступ до більш ніж 5 мільйонів цифрових зображень.  

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Історія, культурологія
 

MathSciNet (Mathematical Reviews on the Web)

База даних забезпечує доступ до рецензій, рефератів та бібліографічних даних з  математичних наук. База даних містить понад 2 мільйони статей з 400 журналів, а також прямі посиланнями на 1 млн. оригінальних статей.   

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Математика
 

MarXiv

MarXiv є вільним сховищем для досліджень океану та морського клімату. MarXiv пропонує спосіб розширення доступу до академічної літератури. Автор, який зберігає авторські права на поданий рукопис (препринт) може завантажити рукопис до MarXiv.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Біологія, екологія
 

MDPI (Multidisciplinary Digital Publishing Institute)

Видавець науково-технічних журналів відкритого доступу. 222 академічні журнали, у тому числі 55 журналів з імпакт-фактором.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Мультидисциплінарна 

NCBI (National Center for Biotechnology Information)

Бази даних Національного центру інформації з молекулярної біології (NCBI). 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Біологія, хімія 

OAIster

Зведений каталог мільйонів записів, що полегшує вільний доступ до цифрових ресурсів. OAIster «збирає» описову інформацію (метадані) з колекції відкритого доступу по всьому світу, використовуючи OAI-PMH (the Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting). Сьогодні OAIster містить більше 25 мільйонів записів, представляючи цифрові ресурси більш ніж 1157 учасників.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Мультидисциплінарна 

OAPEN (Open Access Publishing in European Networks)

Міжнародний проект відкритого доступу до монографій в галузі гуманітарних та соціальних наук. Повні тексти в pdf форматі. OAPEN містить монографії  англійською (362), німецькою (138), італійською мовою (114), тощо.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Мультидисциплінарна 

OARE (Online Access to Research in the Environment)

OARE надає доступ до рецензованих журналів, книг та баз даних про навколишнє середовище - до 11 500 наукових журналів, 27 000 електронних книг, 40 баз даних та інших інформаційних ресурсів. Одна із п'яти баз, що входять до пакету Research4Life. Детальніше про користування OARE -  у презентації та у  відеозаписі вебінару.

 Доступ триває з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2023 року і здійснюється: у локальній мережі (на кампусі) / віддалений доступ).

 Біологія, екологія

Open Library

Сайт, що має на меті створити каталог книжок, що коли-небудь видавалися. Функціонує за принципом Вікіпедії – створення окремої сторінки для окремої книги самими користувачами. Крім каталогу книг, ресурс надає вільний доступ до електронних книг (сьогодні – більше 1 мільйона назв). 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Мультидисциплінарна 

Open Ukrainian Citation Index (OUCI)

Open Ukrainian Citation Index (OUCI) — це пошукова система і база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що використовують сервіс Cited-by від Crossref та підтримують Initiative for Open Citations.
 
Доступ: вільно в мережі Інтернет.
 Мультидисциплінарна 

Oxford Academic

Oxford Academic - це наукова інформаційна платформа з доступом до понад 40000 книг та 500 часописів з таких галузей знань як : право, медицина, мистецтво та гуманітарні науки, соціальні науки та ін.

Доступ у локальній мережі НаУКМА за посиланням.

Мультидисциплінарна 

PANGAEA (Publishing Network for Geoscientific & Environmental Data)

Інформаційна система та архів відкритого доступу Світового документаційного центру з наук про морське середовище (WDC-MARE), що ставить за мету збір, структурування та розповсюдження даних, які стосуються глобальних змін клімату Землі та проводить системні наукові дослідження в галузі навколишнього середовища, океанографії, морської геології і морської біології. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Екологія

Persée

Портал, на якому представлено колекцію французьких журналів в галузі гуманітарних та соціальних наук. Колекція містить повні тексти близько 90 тисяч статей та близько 14 тисяч аудіо-файлів (версій) статей з 72 найменувань періодичних видань. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Антропологія, археологія, історія, культурологія, філософія

Perseus Digital Library

Найбільша онлайнова база даних латинських та грецьких текстів і археологічних знахідок. Цифрова колекція містить 6.5 млн. грецьких 4 млн. латинських текстів; понад 64 тис. зображень та 3-D презентацій.  

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Археологія, історія, лінгвістика, літературознавство

PhilPapers

Повнотекстова база даних з філософії. База даних також розміщує найбільший у світі архів матеріалів відкритого доступу з філософії. На сьогодні в базі індексуються 2454,552 записів, класифікованих у 5,435 категоріях. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Філософія

PLoS Journals (Public Library of Science Journals)

Повнотекстовий доступ до журналів відкритого доступу видавництва PLoS: 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Біологія, медицина, хімія

Policy Archive

PolicyArchive - це комплексна цифрова бібліотека досліджень державної політики, що містить понад 30 000 документів.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Публічне адміністрування, політологія 

PressReader

PressReader надає доступ до тисяч газет та журналів в режимі онлайн: 

- до українських газет і журналів, таких як: День, Газета по-українськи, Дзеркало Тижня, Країна, Гроші, Vogue Україна, Фокус, Сегодня, Корреспондент, тощо;

- а також до світової преси, наприклад: The Washington Post, New York Post, Daily Mail, The Guardian, Lonely Planet, People, The Daily Telegraph, The Independent, тощо.

Доступ: триває з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2023 року і здійснюється: в Американській Бібліотеці / віддалений доступ

 Новини, журналістика

Project Gutenberg

Ресурс пропонує вільний доступ до е-книжок, містить близько 45 000 книг, вільних для читання та завантаження (у форматах .epub та .mobi). 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Мультидисциплінарна 

Project Muse Open Access Content

Project MUSE пропонує книги та журнали з відкритим доступом від відомих університетських та наукових товариств США та Європи.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Мультидисциплінарна 

ProQuest Dissertations & Theses Global (PQDT)

Найповніша у світі колекція докторських (PhD) і магістерських дисертацій. База включає інформацію про  дисертації починаючи із 1743 року до сьогодні (3,5 млн. робіт), Понад 1.5 млн. з яких – доступні для завантаження у форматі PDF (це усі дисертації з 1997 та вибірково - до 1997).  

Доступ: триває з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2023 року і здійснюється: в Американській Бібліотеці / віддалений доступ

 Мультидисциплінарна 

PsyArXiv

PsyArXiv - це сховище препринтів для психологічних наук, відкрите у грудні 2016 року.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Психологія

Publications and preprints of the School of Mathematics and Statistics

Електронний архів публікацій та препринтів Школи математики та статистики Університету Сідней. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Математика

PubMed Central

Відкритий цифровий архів журнальних статей з біомедичних і біологічних наук Національного інституту охорони здоров'я (США), розроблений Національним центром біотехнологічної інформації Національної медичної бібліотеки (США). Проект з’явивися у кінці 1980-х рр., був і продовжує залишатися безкоштовним сервісом (хоча окремі журнали з періодом ембарго тимчасово недоступні - від кількох місяців до півроку з моменту появи друкованого видання).   

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Біологія, медицина, хімія

Research4Life 

надає установам онлайн-доступ до наукового та професійного рецензованого контенту та спрямовано на покращення викладання, дослідження та розробку політики в галузі охорони здоров’я, сільського господарства, навколишнього середовища та природничих і соціальних наук.

Вміст Research4Life згруповано в такі колекції:

Hinari є однією з найбільших у світі колекцій біомедичної та медичної літератури.
AGORA — це колекція цифрових бібліотек у сферах харчування та сільського господарства.
ARDI надає доступ до науково-технічної інформації.
GOALI зосереджено на праві та соціальних науках, включаючи політику, економіку, філософію, історію тощо.
OARE збирає інформаційні ресурси про довкілля, включаючи екологію, географію, енергетику тощо.

Через платформу наразі доступно 198 000 ресурсів. 

З повним переліком видавництв можна ознайомитись за покликанням https://portal.research4life.org/content/publishers

На платформі Research4Life містить доступ до 174 681 назв книг, 42 722 назв наукових часописів, 92 довідкових джерел, 23 колекцій Відкритого Доступу зі 193 тематик.

  Мультидисциплінарна 

RePEc (Research Papers in Economics)

Портал, компонентом якого є відкритий архів з економіки та суміжних дисциплін.
RePEc надає доступ до баз даних, робочих документів, журнальних статей та програмних компонентів – найновіших напрацювань в галузі економіки. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Економіка, фінанси

ROAR (Registry of Open Access Repositories)

Портал, що уніфікує доступ до близько 5 000 репозитаріїв з усього світу. Можливість пошуку: за географічною ознакою, за системою, яка архівує (програмне забезпечення), за типом змісту. Створений та підтримується University of Southampton (UK).  

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

База даних інституційних репозитаріїв

SAGE-Hindawi Access to Research

Спільна платформа видавництв SAGE Publications та Hindawi Publishing Corporation, яка надає доступ до колекції журналів відкритого доступу (40 назв) цих видавництв.
Тематика: біологія, хімія, фізика, математика, інформатика, медицина. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Біологія, хімія, фізика, інформатика, математика, медицина

Scientific Research Publishing (SCIRP)

Один із найбільших видавців рецензованих журналів Відкритого доступу. Наразі публікує понад 200 рецензованих онлайн-журналів, що охоплюють широкий спектр наукових дисциплін. SCIRP обслуговує міжнародні академічні спільноти та сприяє прогресу і популяризації науки.


Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Природничі науки, медицина

Science . gov

Портал, що  надає доступ до урядової інформації та результатів наукових досліджень федеральних інституцій та 14 федеральних агенцій США. Science.gov забезпечує пошук у 43 наукових базах даних і 200 мільйонах сторінок. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Мультидисциплінарна

Scilit

Безкоштовна база даних для вчених, яка використовує новий метод для збору даних та індексації наукового матеріалу. Сканери щодня отримують останні дані з CrossRef та PubMed, що дозволяє швидко додавати недавно опубліковані статті до Scilit. Ця база даних наукових робіт розроблена та підтримується видавцем відкритого доступу MDPI. Назва бази походить від двох слів "scientific" та "literature".

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Мультидисциплінарна

Scopus

Scopus - бібліографічна та реферативна база даних й інструмент для відстежування цитованості статей, опублікованих в наукових виданнях. Scopus - база даних, яка: не містить повних текстів статей, однак може включати посилання на повні тексти в першоджерелах і списки всіх бібліографічних посилань, що зустрічаються в кожній публікації, що дозволяє отримати найповнішу бібліографію по темі, переглянути індекс цитування публікації, h-index автора, обрати журнал для публікації.

Починаючи із 2016 року НаУКМА здійснює преміювання науковців університету за публікації у виданнях, що входять у міжнародні наукометричні бази даних Scopus та Web of Scienсe.  

Доступ: у локальній мережі (на кампусі) / віддалений доступ ). 

Мультидисциплінарна, база даних цитувань

SPN (Social Psychology Network)

Соціальна та навчальна мережа з психології. На її сторінках розташовано більше 18 000 посилань на ресурси, пов'язані з психологією, в т.ч. інформацію про організації, академічні установи, публікації, особистості, навчальні курси, програмне забезпечення, онлайн-дослідження та ін. веб-ресурси.  

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Психологія, соціологія

Springer eBooks 2017

База містить книги від міжнародної видавничої компанії Springer, що спеціалізується на виданні академічних книг та журналів. В НаУКМА здійснюється доступ до повнотекстових ресурсів порталу SpringerLink, а саме: колекції електронних книг Springer 2017. Колекція складається з 9 577 книг з різних спеціальностей: інформатика та комп'ютерні науки, інженерія, медицина та охорона здоров'я, соціологія, психологія та педагогіка.

Доступ на постійній основі, здійснюється: у локальній мережі (на кампусі) / віддалений доступ ).

 Мультидисциплінарна

Springer eBook collection - Education

У рамках проекту  «Students' Mobility Capacity Building in Higher Education in Ukraine and Serbia / MILETUS» програми ERASMUS+ для науковців та студентів НаУКМА відкрито доступ до  SpringerLink's eBook collection - Education. Колекція містить монографії, підручники та довідкові видання, що охоплюють усі сфери освіти.

Доступ на постійній основі, здійснюється: у локальній мережі (на кампусі) / віддалений доступ ).

Освіта

Trove

Відкритий проект Національної бібліотеки Австралії, який поєднує в собі різноманітні матеріали (книги, журнали, малюнки, світлини, газети, музику, відео, мапи, щоденники тощо) про Австралію і австралійців. Містить понад 239 000 000 австралійських та інших онлайнових ресурсів.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Мультидисциплінарна

UN Biodiversity Lab

Лабораторія біологічного різноманіття ООН є онлайновою платформою відкритого доступу, яка дозволяє отримувати доступ до глобальних даних у сфері екології та біорізноманіття, завантажувати та обробляти власні набори даних. 
Дані Лабораторії ООН з біологічного різноманіття працюють на основі MapX, єдиного програмного забезпечення геопросторового картування, яке допомагає знайти рішення для проблем екологічних та природних ресурсів. 
 
Доступ: вільно в мережі Інтернет.
 Екологія

UNdata

UNdata пропонує корисні сервіси, такі як профайли країн, розширений пошук та словники.Система UNdata містить бази даних, таблиці та глосарії, які вміщують більше 60 мільйонів записів, охоплюють широке коло тем, зокрема сільське господарство, освіту, зайнятість, енергетику, навколишнє середовище, охорону здоров'я, ВІЛ/СНІД, злочинність, промисловість, інформаційні та комунікаційні технології, населення/біженці, туризм, торгівлю.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Соціологія, політологія, економіка

Web of Science

Наукометрична база даних цитувань від компанії Clarivate, що пропонує доступ до бібліографії наукових статей з престижних періодичних видань, книг та матеріалів наукових конференцій із зазначенням реальної цитованості цих матеріалів. 

Починаючи із 2016 року НаУКМА здійснює преміювання науковців університету за публікації у виданнях, що входять у міжнародні наукометричні бази даних Scopus та Web of Scienсe.  

Доступ: у локальній мережі (на кампусі) / віддалений доступ ). 

Мультидисциплінарна, база даних цитувань

Wiley Open Access

База даних відкритого доступу, що об'єднує журнали з медицини, біології, нейрології, хімії, фізики, метеорології, тощо. Всі наукові статті, опубліковані в журналах бази даних Wiley Open Access - вільно доступні для читання та завантаження. Wiley Open Access публікує ряд онлайн-журналів з біологічних, хімічних та медичних наук. 

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

Біологія, медицина, фізика, хімія

World Bank Databases

Бази даних Світового банку у вільному доступі:  World Development Indicators (WDI), Global Development Finance (GDF), Africa Development Indicators (ADI), Global Economic Monitor (GEM). Теми: сільське господарство та розвиток сільських районів; інфраструктура; підвищення ефективності зовнішньої допомоги; працевлаштування та соціальний захист населення; економічна політика і зовнішня заборгованість; освіта; приватний сектор; енергетика та ін. галузі господарства; державний сектор; фінансовий сектор; соціальний розвиток; містобудування.

Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Економіка, фінанси

zbMATH

zbMATH, раніше Zentralblatt MATH, є міжнародною базою даних рецензованої наукової літератури, що забезпечує доступ до оглядів та тез статей з прикладної математики.

 Доступ: вільно в мережі Інтернет.

 Математика