Михайли́на Хомі́вна Коцюби́нська (18 грудня 1931, Вінниця – 7 січня 2011, Київ) – український філолог та літературознавець, активна учасниця руху шістдесятників. Племінниця класика української літератури Михайла Коцюбинського (донька його молодшого брата Хоми).
Дарувальця колекції – донька Катерини й Хоми Коцюбинських, племінниця українського письменника Михайла Коцюбинського, названа в його честь. Кажуть, народилася в тій самій кімнаті у вінницькій садибі Коцюбинських, в якій народився і сам письменник. Дитинство минуло в іншій садибі-музеї Коцюбинського – в Чернігові. Їй долею було призначено стати літературознавицею. На українську філологію у Київському університеті вона пішла вчитися з твердого наполягання Павла Тичини. Працювала в Інституті літератури, але вже після 20-літньої перерви і праці у видавництві “Вища школа”. Сформувала разом із Дмитром Стусом архів Василя Стуса і підготувала 9 томів його спадщини.
За кількісним обсягом це невеличка колекція (лише 139 пр.), але дуже цікава постать самої дарувальниці. Тому і колекція її теж здебільшого літературознавча, хоча має і видання з мистецтва та історії.

Колекція повністю представлена в електронному каталозі.

Паспорт колекції.

Віртуальний музей НаУКМА

Цифрова колекція

Репозитарій

Путівник бібліотекою