Книжкова колекція Дмитра Павличка – це відбиток його поетичних зацікавлень, інтелекту та громадських інтересів. Вона ще в стадії формування і постійно поповнюється. Станом на 1.01.2023 р. колекція нараховує 9273 прим. / 7636 назв. Дмитро Павличко народився 28 вересня 1929 року в селі Стопчатів Івано-франківської області. Закінчив Львівський університет. Працював головним редактором журналу “Всесвіт”, секретарем правління Національного союзу письменників України. Один із засновників Народного руху України. Народний депутат України. Автор збірок “Любов і ненависть”, “Моя земля”, “Днина”, “Рубаї”, “Твори”. Багато його віршів покладено на музику (“Два кольори”, “Лелеченьки” та ін.). За мотивами творів написана опера “Золоторогий олень” (О.Костина), “Реквієм” (Є.Станкович).
За сценаріями Д. Павличка поставлені кінофільми “Сон”, “Захар Беркут”. Діапазон літературознавчих праць поета досить широкий. Це статті з історії української літератури, праці про побратимів по перу, роботи про зарубіжних поетів та письменників. Д. Павличка нагороджено орденами Трудового Червоного Прапора, Дружби народів, орденами “Знак Пошани”, “За заслуги” ІІІ ступеня (в 1997 р.) і князя Ярослава Мудрого V ступеня (в 1999 р.), орденом Свободи (2015 р.).
Він є лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка та лауреатом Фундації Тетяни та Омеляна Антоновичів 2004 року; має дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посла України. До 75-річчя з дня народження Дмитра Павличка нагороджено орденом “Герой України”.
Помер 29 січня 2023 року, похований на батьківщині, у селі Стопчатів Косівського району Івано-Франківської області.

Колекція повністю представлена в електронному каталозі.

Паспорт колекції.

Віртуальний музей НаУКМА

Цифрова колекція

Репозитарій

Путівник бібліотекою