Особові колекції

Андрій Мелешевич (24 жовтня 1962 року, Київ – 23 квітня 2021 р., Київ). Отримав правничу освіту в Київському національному (тоді – державному) університеті імені Тараса Шевченка та Сіракузькому університеті в США. У Могилянці він був професором факультету правничих наук, який очолював перед обранням президентом( 2005 – 2014). Мав науковий ступінь Рh. D. «Політичні науки», Школа громадянства та суспільних справ ім. Д. Максвелла, Сіракузький університет (США), 1998, заслужений юрист України.

Мелешевич був президентом Києво-Могилянської академії з 2014 по 2019 рік. У лютому 2020 року освітянина переобрали на цю посаду, проте Кабінет міністрів відмовився його призначати, посилаючись на тлумачення положень закону «Про вищу освіту».

Дослідницькі інтереси: Порівняльне конституційне право, конституційні суди та конституційний контроль у порівняльній перспективі, порівняльні політичні інститути, міжнародний захист прав людини, політичні наслідки конституційного законодавства, виборче право, політичні партії та вибори, перехід до демократії та демократична консолідація, суди та правоохоронні органи в країнах перехідного періоду.

Колекція звісно складається здебільшого з правничої літератури. За часів свого життя і роботи в Могилянській академії Андрій Мелешевич подарував її бібліотеці більш ніж 200 пр. юридичної літератури. Після смерті родина науковця вирішила передати бібліотеці НаУКМА ще документи з його приватної книгозбірні, тим самим заснувавши (січень 2022 р.) його меморіальну колекцію.

Кількість примірників станом на 1.01.2024 становить 794 прим. / 631 назв. 

 

  Колекція повністю представлена в електронному каталозі.

 Паспорт колекції.