Проекти

 

Проектна діяльність

2023

Проєкт створення "Національної електронної бібліотеки України"

Веб-сайт


2022

Проект з підготовки та друку покажчика «Києво-Могилянська академія. Історія та відродження: бібліографічний покажчик» 

2022 року Наукова бібліотека НаУКМА отримала грант на виконання проєкту з підготовки та видання покажчика «Києво-Могилянська академія. Історія та відродження: бібліографічний покажчик» профінансованого іменним фондом Мирослави Іванців Міжнародного Благодійного Фонду відродження Києво-Могилянської Академії для підтримки досліджень в Національному університеті «Києво-Могилянська академія»

Актуальність проекту полягає у зібранні та популяризації діяльності Академії та наукового доробку могилянської спільноти за тридцятилітній період її відродження.
Мета проекту - створення своєрідного літопису-хроніки буття Києво-Могилянської академії у її новітній період, розкриття фондів бібліотеки НаУКМА та ознайомлення спільноти з цим науковим виданням.

Структура видання передбачає поділ матеріалу на хронологічні межі, які охоплюють 1991-2021 роки. До покажчика включені праці, присвячені Києво-Могилянській академії, довідкові та наукові видання, що містять відомості про неї, а також публікації її викладачів та випускників, літературу про них. Окремим розділом зібрано відомості про Академію з видань, що продовжуються, наукових часописів, громадсько-політичних періодичних видань. Важливими елементами покажчика є вступна стаття, спогади та інтерв’ю відомих могилянців, іменний покажчик та фотоілюстрації.

Цільове та читацьке призначення покажчика: для науковців, викладачів, студентів, усіх, кому цікава діяльність Києво-Могилянської академії та її визначні особистості.
3 лютого 2023 р. було проведено презентацію покажчика в приміщенні Музею НаУКМА.

Переглянути звіт.


Проект "Колекція письменниці, перекладачки і літературознавиці Віри Вовк (Селянської) в Національному університеті «Києво-Могилянська академія»"

Проєкт передбачає опрацювання книжкової, архівної та мистецької колекції, що зберігається в Науковій бібліотеці НаУКМА. Метою проекту є підготовка та видання друкованого та електронного бібліографічного покажчика (путівника) персональної книжкової, архівної та мистецької колекції Віри Вовк.

Віра Вовк (при народженні: Селянська) народилася 2 січня 1926 р. у Бориславі (Львівська область) і у 2021 році відзначила 95-річний ювілей. Початок бібліотечно-архівної колекції письменниці, перекладачки і літературознавиці Віри Вовк у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» було покладено 27 листопада 1997 року під час урочистої передачі Національною комісією з питань повернення в Україну культурних цінностей при Кабінеті Міністрів України 80 примірників друкованих видань. Впродовж наступних років колекція поповнювалась власницею і сьогодні становить 4667 примірників книжок та журналів українською, португальською, німецькою, англійською, французькою, польською, чеською, словенською, грецькою й іншими мовами. У 2017 році В. Вовк вирішила передати до НаУКМА свою колекцію творів народного та професійного мистецтва, яку вона систематично збирала впродовж довгих років та під час свого побуту і подорожей в різних країнах світу. Мистецька колекція нараховує понад 600 творів, створених народними майстрами та професійними митцями з України, Бразилії, Мексики, Перу, Німеччини, Іспанії, Італії, Португалії, Данії, Йорданії, Тунісу, Марокко, Єгипту, Туреччини, Китаю, Тибету, Японії, Індії, Індонезії, Нікарагуа, Сенегалу.

Актуальність полягає в опрацюванні та популяризації друкованої, архівної та мистецької  колекції визначної української літераторки, лауреатки Шевченківської премії, почесної докторки та меценатки НаУКМА Віри Вовк.

Хронологічні межі колекції охоплюють період в понад 200 років — від початку XIX ст. і до початку XXI ст.

Частину колекції становлять цінні та рідкісні книги, які були видані у XIX  - початку XX ст. у німецьких, польських, французьких, українських видавництвах.

Мистецькі твори мають велику меморіальну цінність, оскільки були подаровані В. Вовк її друзями та колегами – видатними українськими діячами і митцями Іваном Світличним, Іваном Драчем, Ярославою Музикою, Галиною Севрук, Опанасом Заливахою, Іриною Стешенко та ін. Українська частина колекції включає збірку опішнянських свищиків, гуцульських писанок, дерев’яних побутових предметів та вишивок першої третини ХХ ст. Колекція містить також збірку об’єктів релігійного характеру, зокрема ікони, хрести, статуетки святих, а також предмети культу східних релігій тощо. В колекції представлені твори різних видів мистецтва – живопис, графіка, скульптура, рельєфи, декоративне мистецтво, а також різноманітні матеріал та техніки виконання.


Реалізовані проекти

2017

Проект «Створення музейної експозиції визначної української письменниці, поетки і меценатки Віри Вовк «Мистецька вітальня Віри Вовк»

 

2017 року Наукова бібліотека НаУКМА отримала грант Пропам’ятного фонду ім. Олександра Дмитріва на виконання проєкту «Створення музейної експозиції визначної української письменниці, поетки і меценатки Віри Вовк «Мистецька вітальня Віри Вовк».

Музейна колекція В. Вовк в НаУКМА нараховує 640 предметів декоративно-ужиткого мистецтва, котрі виконані народними майстрами та професійними митцями з України, Бразилії, Мексики, Перу, Німеччини, Данії, Йорданії, Марокко, Єгипту, Китаю, Тибету, Японії, Індії протягом 100 років – від початку ХХ ст. і до початку XIX ст. Окремі предмети окрім мистецької вартості мають велику меморіальну цінність, оскільки були подаровані В. Вовк її друзями та колегами – видатними українськими діячами і митцями Іваном Світличним, Іваном Драчем, Ярославою Музикою, Галиною Севрук, Опанасом Заливахою, Іриною Стешенко та ін. Українська частина колекції включає збірку опішнянських свищиків, гуцульських писанок, дерев’яних побутових предметів та вишивок першої третини ХХ ст. Колекція містить також збірку об’єктів релігійного характеру, зокрема ікони, хрести, статуетки святих, а також предмети культу східних релігій тощо.

 

Проект «Віртуальний музей НаУКМА»

Сайт "Віртуальний музей Києво-Могилянської академії" охоплює понад 200 сторінок з інформацією та ілюстраціями про історію та архітектуру Києво-Могилянської академії та Київського Богоявленського Братського монастиря, а також про видатних могилянських діячів, меценатів і випускників. Крім того, створена англомовна версія усіх розділів та складових ВМ-КМА. Історичний матеріал візуалізований понад 200 елементами віртуальної колекції ВМ-КМА, більшість якої складають відскановані та сфотографовані артефакти, друковані видання та архівні документи з колекцій НаУКМА. Всі візуальні матеріали подані з докладними метаданими. Створені 3 тематичні віртуальні виставки, що відповідно розкривають три основні історичні періоди КМА - Києво-Могилянська академія, Київська духовна академія та НаУКМА та які присвячені окремим видатним могилянцям, їхній діяльності та науковому-творчому доробку.
 

Цифрова бібліотека Києва

 

Проект «Світова Цифрова Бібліотека» (Бібліотека Конгресу США)