Особові колекції

Колекцію Ярослава Головача (JAROSLAW HOLOWACZ), Канада (27.02.1928-10.10.1990) люб’язно подарувала науковій бібліотеці Національного університету “Києво-Могилянська Академія” його вдова - пані Зена Головач у 1994 році. Зібрання складається із 3-х частин, крім книжок до неї входить збірка газетно-журнальних матеріалів та картотека публікацій, персоналій, установ та організацій лісознавчої тематики. Всі три частини органічно пов’язані системою посилань власника. Однією із умов передачі колекції було видання каталогу на книжкову частину зібрання.

Унікальність зібрання полягає в тому, що працюючи в Канаді, Ярослав Головач протягом 35 років намагався передплачувати всю нову російську та українську літературу лісознавчої тематики. В разі неможливості придбання матеріалів замовляв копії книжок, статей, таблиць лісознавчої тематики та споріднених з нею галузей. За видовою ознакою це монографії, наукові збірники, підручники, методичні матеріали, словники, довідники тощо. Хронологічно каталог охоплює видання з 1957 року по 1993 рік. На кожному з видань колекції міститься інформація про дату отримання, екслібрис власника та автографи власника. На більшості книжок маргінальні помітки власника, дарчі написи колег-науковців.

У 2002 році в Канадській Фундації Українських студій коштом Зені Головач створено HOLOWACZ FAMILY FUND, щорічні відсотки якого використовуються для розвитку та утримання колекції Я.Головача в науковій бібліотеці НаУКМА (придбання нових книг, періодики, е-ресурсів, відповідного обладнання тощо). Щорічний грант став можливим за сприяння Канадської Фундації Українських Студій. Кількість примірників станом на 1.01.2023 становить 4625 прим. / 3480 назв. 

Каталог бібліотеки Ярослава Головача: анотований каталог.

Колекція повністю представлена в електронному каталозі.

Паспорт колекції.

Віртуальний музей НаУКМА

Цифрова колекція

Репозитарій

Путівник бібліотекою