Колекція Марти Богачевської-Хомяк складає 867 прим. / 805 назв. Переважно, це видання з новітньої історії України та Росії провідних видавництв світу, що містять дослідження відомих істориків та політологів. У колекції також представлено філософські праці та твори художньої літератури.
Колекція містить праці М. Богачевської-Хомяк : “The Ukrainians in Eastern Galicia in 1848 (1967)”, “Sergei N. Trubetskoi: An Intellectual among the Intelligentsia in Prerevolutionzry Russia (1976)”.
Значний інтерес становить частина колекції, присвячена питанням гендерних студій. До цієї частини колекції увійшли і неопубліковані матеріали: доповіді, бібліографічні матеріали.
Відома дослідниця історії України та Росії XIX-XX ст., пані Марта Богачевська-Хомяк народилась 1938 року на Галичині.
Наприкінці 1940-х років родина переїхала до США. Навчалась в університеті Пенсільванії, згодом, в Колумбійському університеті. У 1968 році захистила докторську дисертацію з історії російської філософської думки XIX ст. Викладала в університетах Нью-Йорка, Нью-Джерсі, Вашингтона та Гарварду. Вела дослідницьку програму в Національному фонді сприяння гуманітарним наукам у Вашингтоні, читала лекції з історії України та Росії XIX-XX ст. в університеті ім. Дж. Вашингтона.
Важливою складовою наукової діяльності пані Марти є дослідження історії українського жіночого руху. За монографію “Білим по білому: Жінки в громадському житті України 1884-1939” вона здобула премію ім. Барбари Гелд Асоціації славісток США та наукову премію ім. Тетяни й Омеляна Антоновичів за 1989 р.
Пані професор веде велику громадську роботу серед жіночих організацій, вона – віце-президент Союзу Українок Америки. На протязі 1997-1998 рр. професор п. Богачевська-Хомяк викладала курси з історії України в НаУКМА. З 2000 року вона очолювала Фулбрайтівську програму в Україні.

Колекція повністю представлена в електронному каталозі.

Паспорт колекції.