Колекція Дмитра Власовича Степовика (народився 7 жовтня 1938 року у селищі Слободище, Житомирської області - 28 січня, 2024, м. Київ) була передана ним до фондів Наукової бібліотеки НаУКМА у квітні 2014 року.
Дмитро Степовик – відомий український історик і мистецтвознавець, провідний співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористки і етнології, професор історії мистецтва. Свою кандидатську дисертацію з мистецтвознавства (1970), докторську дисертацію з мистецтвознавства (1984) і докторську дисертацію з філософії (1990), а також габілітаційну докторську дисертацію (1992) захистив у Мюнхені, в Українському вільному університеті. Спеціалізувався у давньому українському і болгарському мистецтвах, а також у сумісних галузях.
Нагороджений багатьма українськими державними мистецтвознавчими преміями і нагородами. Автор великої кількості друкованих книг і монографій.
Склад книгозбірні Дмитра Власовича відповідає його фаху та зацікавленням. Предметна тематика здебільшого стосується мистецтва, історії, мово- і літературознавчих праць.

Станом на 1.01.2024 року колекція нараховує 1427 прим. / 952 назв.

Колекція повністю представлена в електронному каталозі.

Паспорт колекції.