Книжкова колекція родини Стебельських за своїм видовим і якісним складом – одна з найкращих та найзапитуваніших колекцій фонду. Звичайно, це пов’язано з постатями власників книгозбірні.
Аріядна Стебельська (уродж. Шумовська): художниця образотворчого мистецтва та різьби, поетка та письменниця, педагог, літературознавець, ставила драми, компонувала музику та провадила хором, голова Асоціації Діячів Української Культури (1994-2002), дійсний та почесний член НТШ.
Богдан Стебельський (1911-1994) родом із села Томашівці Калуського повіту на Галичині – художник образотворчого мистецтва, провідний суспільний діяч, редактор сторінки «Література і Мистецтво» газети «Гомін України», мистецтвознавець та літературознавець, педагог, голова Спілки Мистців Канади (1958-72), голова Асоціації діячів української культури (1970-1994), Голова НТШ Канади (1974-1994). Автор книги «Про ілюстрацію дитячої книжки» і численних статей на мистецтвознавчі і літературні теми.
Колекцію до НаУКМА передав їхній син – Ігор Стебельський (Ihor Stebel's'kyj), професор географії Віндзорського університету (Dep.of Political Science, University of Windsor). У листі до НаУМА від 11 червня 2003 р. він пише: «Маю честь Вам передати книжки бібліотеки моїх батьків, Славної Пам’яті Д-ра Богдана Стебельського та Славної Пам’яті М-ра Аріядни Стебельської. Виконуючи заповіт моїх батьків, пересилаю їх колекцію книжок як подарунок Національному Університетові "Києво-Могилянська Академія” для загального користання науковців, студентів та громадян».
Колекція надійшла 3 листопада 2003 р. (152 коробки), до середини 2004 року була повністю опрацьована й відразу почала користуватися значним попитом серед читачів.
Станом на 1.01.2024 р. книжкова колекція нараховує 5490 прим. / 3827 назв.: універсальна колекція, тематика охоплює широкий діапазон предметів, таких як археологія, антропологія, історія, література, мистецтво, мовознавство, політика та інші аспекти гуманістичних та соціальних наук.

Колекція повністю представлена в електронному каталозі.

Паспорт колекції.