• З 22 вересня бібліотека НаУКМА запрошує вас переглянути книжкову виставку. Книжкове зібрання поєднало в собі тематику до дня незалежності України – шлях становлення незалежної держави – та період російського вторгнення на нашу землю. Віримо, що вистоїмо, переможемо та відродимо свою країну! Чекаємо на вас для перегляду у 22 читальній залі Бібліотеки Антоновичів.
  • Оформлення списків літератури
    Допомога з вибором стилю оформлення бібліографії.
  • Допомога у аналізі видання на предмет хижацьких практик
    Перед подачею рукопису в журнал, авторам варто знати як обрати якісне видання, щоб опублікувати свої результати досліджень. Авторам потрібно ретельно перевіряти якість як традиційних журналів за передплатою, так і журналів відкритого доступу та видавців.

НОВИНИ ТА ПОДІЇ

25 квітня - санітарний день

alt=

Звертаємо увагу, що 25 квітня (четвер) - санітарний день в Американській бібліотеці.

Читати далі

26 квітня - санітарний день

alt=

Звертаємо увагу, що 26 квітня (п'ятниця) - санітарний день в Бібліотеці Антоновичів.

Читати далі

Киця Буккиця

alt=

Зустрічайте нашу нову родзинку - кумедну та неймовірно пухнасту кицю Буккицю! 

Читати далі

Найкращий подарунок – книга

alt=

На полицях Могилянської бібліотеки з’явилися книжкові новинки від авторів-могилянців – це «Яра» Марусі Щербини та «Камені» Світлани Богдан.

Читати далі

105 років з народження Омеляна Пріцака

alt=

7 квітня - день народження відомого історика, вченого, сходознавця, філолога, професора Гарвардського університету (США), засновника і першого директора Інституту українських студій Гарвардського університету Омеляна Пріцака (7 квітня 1919 р. - 29 травня 2006 р.).

Читати далі

29 березня - санітарний день

alt=

Звертаємо увагу, що 29 березня (п'ятниця) - санітарний день в Бібліотеці Антоновичів.

Читати далі

Науковий архів було створено 2001 року з метою впорядкування та зберігання колекцій документів приватних осіб, що виявили бажання передати разом з книжковими колекціями творчі, наукові, особисті та інші документи на постійне зберігання до Наукової бібліотеки НаУКМА. Разом з тим метою архіву стало створення документального комплексу, що відображатиме історію університету та української науки в цілому.

Основні завдання архіву:

- виявлення та приймання на постійне зберігання, за угодою між архівом і власником документів, документів особового чи офіційного походження, що мають науково-історичну цінність,
- забезпечення та дотримання оптимальних умов та режимів зберігання документів, підтримання у часі фізико-хімічних характеристик матеріальної основи документів, забезпечення цілісності документальних комплексів,

- організація роботи з використання інформації документів: систематизація й опис відповідно до архівних правил, інформаційне обслуговування користувачів у читальному залі,
- організація експонування документів на виставках, оприлюднення архівної інформації під час проведення інформаційних заходів, підготовка документальних публікацій.

До архіву вже передали документи більше 90 осіб – викладачі та представники української діаспори.

Науковий архів запрошує викладачів, студентів та зацікавлених осіб стати донорами нових надходжень матеріалів, дотичних до історії української науки:

- епістолярій: особистий, службовий;
- біографічні матеріали (особові офіційні документи, біографії, бібліографії, спогади) та документи службової, громадської, політичної діяльності;
- фото, живопис, графіка;
- тексти, аудіо- та відеозаписи лекцій, промов, дискусій;
- авторські рукописи, машинописні, друковані версії творчих та наукових матеріалів, підготовчих матеріалів до них;
- щоденники, записники, довідники-календарі, матеріали про пам’ятні події;
- приватні колекції:  зібрання оригіналів (копій) історичних документів; 
- малюнки, фотографії та інші документи.  
 

Віртуальний музей НаУКМА

Цифрова колекція

Репозитарій

Путівник бібліотекою