• З 22 вересня бібліотека НаУКМА запрошує вас переглянути книжкову виставку. Книжкове зібрання поєднало в собі тематику до дня незалежності України – шлях становлення незалежної держави – та період російського вторгнення на нашу землю. Віримо, що вистоїмо, переможемо та відродимо свою країну! Чекаємо на вас для перегляду у 22 читальній залі Бібліотеки Антоновичів.
  • Оформлення списків літератури
    Допомога з вибором стилю оформлення бібліографії.
  • Допомога у аналізі видання на предмет хижацьких практик
    Перед подачею рукопису в журнал, авторам варто знати як обрати якісне видання, щоб опублікувати свої результати досліджень. Авторам потрібно ретельно перевіряти якість як традиційних журналів за передплатою, так і журналів відкритого доступу та видавців.

НОВИНИ ТА ПОДІЇ


alt=

Книжка Андрія Мероника “24.02”

Фонд бібліотеки поповнився незвичайною новинкою – книгою Андрія Мероника “24.02”.  

Читати далі

alt=

Віддалений доступ до медичних ресурсів

Міжнародні компанії Elsevier, EBSCO, BMJ Publishing Group Ltd з метою підтримки українських вчених надають доступ до власних електронних ресурсів. Ресурси призначені для українських лікарів, медсестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я. 

Читати далі

alt=

Доступ до бази даних ACM (Association for Computing Machinery) Digital Library

Шановні користувачі, наша бібліотека отримала доступ до бази даних ACM (Association for Computing Machinery) Digital Library.

Читати далі

alt=

Новий графік роботи бібліотеки

З 7 листопада 2022 додатково відкривається читальну залу № 25 для самостійної роботи. Створені Вами замовлення онлайн через е-каталог видаються лише у читальній залі 22.

Читати далі

alt=

9 листопада - Радіодиктант національної єдності

9 листопада – День української писемності та мови. Символічно, що саме в цей день вже багато років українці з усього світу об'єднуються для написання Радіодиктанту національної єдності.

Читати далі

alt=

27 жовтня – 85 років з дня народження вченого-філософа Євгена Лащика

Лащик Євген Іванович (27.10.1937-20.07.1995) – український філософ, який досліджував філософські погляди Григорія Сковороди та вивчав твори Володимира Винниченка.

Читати далі

alt=

Нова книга у бібліотечному фонді

Маємо поповнення бібліотечного фонду – отримали монографію кандидатки історичних наук, наукової співробітниці відділу етнології сучасності Інституту народознавства НАН України Олени Серебрякової «Шлюбні ворожіння в календарній обрядовості українців».

Читати далі

alt=

Черговий дарунок бібліотеці

Ще один чудовий дарунок до Всеукраїнського дня бібліотек отримали від дарувальника та давнього друга бібліотеки Сергія Григоровича Кубракова.

Читати далі

Науковий архів було створено 2001 року з метою впорядкування та зберігання колекцій документів приватних осіб, що виявили бажання передати разом з книжковими колекціями творчі, наукові, особисті та інші документи на постійне зберігання до Наукової бібліотеки НаУКМА. Разом з тим метою архіву стало створення документального комплексу, що відображатиме історію університету та української науки в цілому.

Основні завдання архіву:

- виявлення та приймання на постійне зберігання, за угодою між архівом і власником документів, документів особового чи офіційного походження, що мають науково-історичну цінність,
- забезпечення та дотримання оптимальних умов та режимів зберігання документів, підтримання у часі фізико-хімічних характеристик матеріальної основи документів, забезпечення цілісності документальних комплексів,

- організація роботи з використання інформації документів: систематизація й опис відповідно до архівних правил, інформаційне обслуговування користувачів у читальному залі,
- організація експонування документів на виставках, оприлюднення архівної інформації під час проведення інформаційних заходів, підготовка документальних публікацій.

До архіву вже передали документи більше 90 осіб – викладачі та представники української діаспори.

Науковий архів запрошує викладачів, студентів та зацікавлених осіб стати донорами нових надходжень матеріалів, дотичних до історії української науки:

- епістолярій: особистий, службовий;
- біографічні матеріали (особові офіційні документи, біографії, бібліографії, спогади) та документи службової, громадської, політичної діяльності;
- фото, живопис, графіка;
- тексти, аудіо- та відеозаписи лекцій, промов, дискусій;
- авторські рукописи, машинописні, друковані версії творчих та наукових матеріалів, підготовчих матеріалів до них;
- щоденники, записники, довідники-календарі, матеріали про пам’ятні події;
- приватні колекції:  зібрання оригіналів (копій) історичних документів; 
- малюнки, фотографії та інші документи.  
 

Віртуальний музей НаУКМА

ELIBUKR

Міжнародна конференція

Путівник бібліотекою