Урочиста передача бібліотеки Зонтгаймера до НаУКМА відбулася 1 березня 2006р. Книгозбірня Курта Зонтгаймера, що відтепер розміщена в Науковій бібліотеці НаУКМА містить 729 цінних видань, переважно з політології, історії, філософії та соціології. Більшість з них – наукові розвідки відомих вчених, які в комплексі проблем європейської політики 20-го століття намагаються дослідити місце і роль Німеччини. Відомий ні-мецький політолог Курт Зонтгаймер помер 16 травня 2005 р. в Мурнау (Німеччина) у 76-річному віці. За побажанням його сина – берлінського публіциста Міхаеля Зонтгаймера – значну частину приватної бібліотеки відомого далеко за межами свого фаху університетського викладача отримала бібліотека Києво-Могилянської академії за сприяння Німецького культурного центру «Гете-Інститут у Києві».
Курт Зонтгаймер за життя був палким поборником парламентської демократії, а у своїх наукових дослідженнях займався передусім політичною системою й політичною культурою Федеративної Республіки Німеччина. Для Зонтгаймера, що говорив про себе як про “німця, травмованого 1933 року”, в фокусі його праці завжди стояло закріплення в Німеччині порядку, базованого на громадянських свободах.
Задля розвитку й розбудови молодих демократій у Центрально-Східній Європі – і, зокрема, в Україні – Міхаель Зонтгаймер обрав саме бібліотеку НаУКМА для передачі значної частини приватної бібліотеки свого батька.
Книгозбірня Курта Зонтгаймера, що відтепер розміщена в Науковій бібліотеці НаУКМА містить 729 цінних видань, переважно з політології, історії, філософії та соціології. Більшість з них – наукові розвідки відомих вчених, які в комплексі проблем європейської політики 20-го століття, намагаються дослідити місце і роль Німеччини. Хронологічні межі видань колекції обіймають більше століття: від книжки, виданої у 1902 році до 2005 року.
Урочиста передача бібліотеки Зонтгаймера до НаУКМА відбулась 1 березня 2006р. в рамках цієї події Міхаель Зонтгаймер виступив з промовою про життя й діяльність свого батька, а також про передумови розвитку демократичної політичної культури. В урочистій церемонії передачі фондів Зонтгаймера також взяли участь Президент НаУКМА В’ячеслав Брюховецький та Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Дітмар Штюдеманн.
Основні Праці Курта Зонтгаймера
• 1961 – Томас Манн і німці
• 1962 – Антидемократичне мислення у Ваймарській республіці
• 1971 – Німеччина між демократією й антидемократією
• 1971 – Основи політичної системи Федеративної Республіки Німеччина
• 1976 – Біда наших інтелектуалів
• 1979 – Невпевнена республіка
• 1990 – Політична культура Німеччини
• 1991 – Про німецьку республіку
• 1999 – Такою Німеччина не була ніколи. Зауваги щодо політичної культури ФРН