• З 22 вересня бібліотека НаУКМА запрошує вас переглянути книжкову виставку. Книжкове зібрання поєднало в собі тематику до дня незалежності України – шлях становлення незалежної держави – та період російського вторгнення на нашу землю. Віримо, що вистоїмо, переможемо та відродимо свою країну! Чекаємо на вас для перегляду у 22 читальній залі Бібліотеки Антоновичів.
  • Оформлення списків літератури
    Допомога з вибором стилю оформлення бібліографії.
  • Допомога у аналізі видання на предмет хижацьких практик
    Перед подачею рукопису в журнал, авторам варто знати як обрати якісне видання, щоб опублікувати свої результати досліджень. Авторам потрібно ретельно перевіряти якість як традиційних журналів за передплатою, так і журналів відкритого доступу та видавців.

НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Мистецький арсенал передав Американській бібліотеці каталоги українського мистецтва

alt=

Гарна новина для поціновувачів українського мистецтва!

Читати далі

Цифровий архів документів про російсько-українську війну

alt=

Читати далі

1 листопада - санітарний день

alt=

Звертаємо увагу, що 1 листопада (п'ятниця) - санітарний день в Бібліотеці Антоновичів.

Читати далі

31 жовтня - санітарний день

alt=

Звертаємо увагу, що 31 жовтня (четвер) - санітарний день в Американській бібліотеці.

Читати далі

25 жовтня — Радіодиктант національної єдності

alt=

Наукова бібліотека НаУКМА разом з KMA Alumni - Асоціація випускників НаУКМА запрошують всіх охочих приєднатися до написання Радіодиктанту національної єдності.

Читати далі

15 жовтня - День Академії

alt=

15 жовтня традиційно відзначаємо День народження відродженої Києво-Могилянської академії – одного з найстаріших та найвідоміших університетів України!

Читати далі

30 квітня виповнюється 100 років від дня народження Юрія Семенка (30.04.1920, с. Михайлівка Апостольського р-ну Дніпропетровської обл. – 07.03.2003, Мюнхен) – журналіста, редактора, письменника, першого історика українських шахів, міжнародного майстра ФІДЕ (фр.: Fédération Internationale des Échecs, FIDE) — міжнародної організації шахістів. Частина його архівних матеріалів прикрашає архівну колекцію НаУКМА.

7 квітня 1919 року народився видатний історик, сходознавець, поліглот Омелян Пріцак.

15 квітня традиційно відзначаємо день народження Тетяни Михайлівни Антонович (1915-2001).

Сьогодні, 7 квітня, виповнюється 104 роки від дня народження Омеляна Пріцака.

7 квітня - день народження відомого історика, вченого, сходознавця, філолога, професора Гарвардського університету (США), засновника і першого директора Інституту українських студій Гарвардського університету Омеляна Пріцака (7 квітня 1919 р. - 29 травня 2006 р.).

15 квітня 1915 р. (105 років тому) народилася Тетяна Михайлівна Антонович. Як відомо, один з корпусів нашої бібліотеки носить ім'я подружжя Антоновичів, Тетяни й Омеляна, завдяки яким будівлю було відновлено для студентів та професорів НаУКМА.

Тетяна Антонович народилася 15 квітня 1915 року у Відні.

11 квітня 2018 р. о 17:00 в Бібліотеці Антоновичів відбудеться тренінг для науковців НаУКМА, що скерований на покращення навичок ефективної роботи з безкоштовною пошуковою системою Opens external link in new windowGoogle Scholar, яка дозволяє проводити пошук академічної літератури.

Шановні користувачі, у зв’язку з частковими відключеннями електроенергії на 1-му містечку можливі затримки у виконанні замовлень та зміни в роботі Філологічної бібліотеки, Бібліотеки Антоновичів та Бібліотеки ресурсного центру.

Наукова бібліотека запрошує могилянців на тренінг Opens external link in new windowWeb of Science для студентів НаУКМА з метою популяризації електронних ресурсів Opens external link in new windowWeb of Science серед читачів Бібліотеки та оптимізації використання бази.

18 квітня 2018 р. о 13-30 в Американській бібліотеці імені Віктора Китастого НаУКМА відбудеться тренінг "Opens external link in new windowЯк зареєструвати унікальний дослідницький профіль ReseacherID і для чого він Вам". Проводить тренінг фахівець Clarivate Analytics Ірина Тихонкова. Організатор: Центр наукометрії та цифрової підтримки досліджень НаУКМА.

Леслі О'Доногью, австралійська мотиваційна спікерка, коуч з досягнення життєвих цілей, проведе в Американській бібліотеці ім. В. Китастого для всіх охочих практичний семінар з управління цілями.

Розмовний клуб повертається в Американську бібліотеку ім. Віктора Китастого. Проте у зв’язку з карантинними обмеженнями ми зустрінемося онлайн.

Звертаємо увагу, що 25 квітня (четвер) - санітарний день в Американській бібліотеці.

Що таке Publons, навіщо і кому він потрібен?

25 квітня запрошуємо студентів, докторантів, викладачів Києво-Могилянської академії до Бібліотеки Антоновичів на тренінг Наукометричні бази як інструмент дослідника — про те, як ефективно користуватися наукометричними базами, такими, як Scopus та Web of Science  для власних досліджень. 

26 квітня 2019-го виповнюється 25 років зі смерті Володимира Ісидоровича Старицького (1919-1994).

Звертаємо увагу, що 26 квітня (п'ятниця) - санітарний день в Бібліотеці Антоновичів.

2018-го року у ніч проти 26 квітня покинув цей світ доцент кафедри літературознавства, письменник, один з тих, хто відроджував Києво-Могилянську академію Сергій Семенович Іванюк (1952-2018).

Звертаємо увагу, що 28 квітня (п’ятниця) - санітарний день в Бібліотеці Антоновичів, Філологічній бібліотеці, Американській бібліотеці.
Для користувачів бібліотека не працює. 

35 років тому сталася подія, що вплинула на всю Східну Європу

7 квітня 2018-го року відзначаємо 99 років з народження Opens external link in new windowОмеляна Пріцака – українського вченого сходознавця. Відомий тим, що сприяв відкриттю та став першим директором Українського наукового інститут Гарвардського університету, а ще Омеляна Йосиповича вважають науковцем справді світового рівня у наукових колах Європи й США. 

Понад п’ятнадцять видавців Research4Life, які раніше не пропонували свій контент в Україні, тепер розширили свої пропозиції. 

Зважаючи на посилення карантинно-обмежувальних заходів в країні та в НаУКМА, з 18 березня Наукова бібліотека НаУКМА припиняє обслуговування користувачів (читальні зали працювати не будуть). Бібліотека продовжує працювати в дистанційному режимі.

Могилянська бібліотека щиро вітає випускників 2022 року! Бажаємо з легкістю крокувати по життю і завжди відчувати підтримку альма-матер.

Шановні читачі, у суботу та неділю 6-7 квітня буде зачинена Бібліотека Антоновичів.

Шоста щорічна міжнародна науково-практична конференція Opens external link in new window«Наукова комунікація в цифрову епоху» відбулася 29-30 березня 2018 р. в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Її організаторами виступили Наукова бібліотека НаУКМА, Державна наукова установа «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації», Громадська організація ELIbUk, Центр наукометрії та цифрової підтримки досліджень НаУКМА.

Сьома щорічна міжнародна науково-практична конференція Opens external link in new window«Наукова комунікація в цифрову епоху» відбулася 28-29 березня 2019 р.


Шановні читачі, нагадуємо, що у бібліотеці НаУКМА під час карантину продовжує діяти віддалений доступ до баз даних, котрі передплачує університет для могилянських дослідників.

14 квітня у віці 74 роки помер доктор історичних наук, професор, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, з 2012 року - почесний професор Києво-Могилянської академії Сергій Білокінь.

17 квітня о 16:30 в Американській бібліотеці ім. В. Китастого при НаУКМА (вул. Волоська 8/5) відбудеться відкрита лекція «Джаз в Американській бібліотеці КМА».

Наукова бібліотека НаУКМА вітає своїх користувачів зі світлим святом Великодня!

Відповідно до наказу від 28 квітня 2021 року карантинно-обмежувальні та профілактичні протиепідемічні заходи у НаУКМА продовжено до 30 червня 2021 року.

Шановні користувачі,
у зв'язку з державними вихідними, бібліотека НаУКМА має такий розклад роботи

7 квітня виповнюється 100 років з дня народження українського філолога, історика, сходознавця, засновника Українського інституту в Гарварді, Омеляна Йосиповича Пріцака.

Нагадуємо, що протягом всього 2021 року користувачі мають змогу читати та завантажувати повні тексти понад 39 тис. електронних книг одного з провідних видавництв світу Elsevier, які доступні на платформі ScienceDirect.

Могилянська бібліотека вітає своїх користувачів зі світлим святом Великодня!

12 квітня о 15:00 в Бібліотеці Антоновичів проведе лекцію той, хто створив символіку сучасної Могилянки – Василь Чебаник, український каліграфіст, що ілюстрував твори Тичини, Рильського, Сосюри, автор каліграфічного оформлення Конституції України та Шевченківської премії.

У суботу, 24-го квітня о 14:00 запрошуємо до Бібліотеки Антоновичів на Майстерню Вікіпедії в рамках Тижня франкофонії в Україні та Місячника франкофонії у Вікіпедії.

На полицях Могилянської бібліотеки з’явилися книжкові новинки від авторів-могилянців – це «Яра» Марусі Щербини та «Камені» Світлани Богдан.

З метою запобігання захворювань, викликаних коронавірусом COVID-19, згідно з наказом в.о. президента від 06.03.2020 №99  «Про запровадження карантинно-обмежувальних та профілактичних протиепідемічних заходів у НаУКМА» та рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я №22-04/6302/2-20 від 03.03.2020 у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» з 10 березня 2020 року призупиняється проведення будь-яких заходів в усіх корпусах та на території НаУКМА (масових заходів освітнього, наукового, соціального, спортивного та мистецько-розважального характеру), окрім навчального процесу.

У зв'язку з ремонтними роботами, бібліотека рідкісних та цінних видань, для користувачів буде зачинена на період з 05.04.2018 по 20.04.2018
Замовлення можна буде отримати у Бібліотеці Антоновичів (читальна зала 22).

Шановні користувачі, у зв’язку з виборами Президента України і правом на волевиявлення кожного громадянина України, маємо такий розклад роботи бібліотеки

Шановні студенти, викладачі, співробітники Могилянки!

На час запровадження карантинно-обмежувальних заходів  в НаУКМА читальні зали Бібліотеки Антоновичів працюють в режимі лише видачі літератури.

Віртуальний музей НаУКМА

Цифрова колекція

Репозитарій

Путівник бібліотекою