30 квітня виповнюється 100 років від дня народження Юрія Семенка (30.04.1920, с. Михайлівка Апостольського р-ну Дніпропетровської обл. – 07.03.2003, Мюнхен) – журналіста, редактора, письменника, першого історика українських шахів, міжнародного майстра ФІДЕ (фр.: Fédération Internationale des Échecs, FIDE) — міжнародної організації шахістів. Частина його архівних матеріалів прикрашає архівну колекцію НаУКМА.

Зважаючи на посилення карантинно-обмежувальних заходів в країні та в НаУКМА, з 18 березня Наукова бібліотека НаУКМА припиняє обслуговування користувачів (читальні зали працювати не будуть). Бібліотека продовжує працювати в дистанційному режимі.

15 квітня 1915 р. (105 років тому) народилася Тетяна Михайлівна Антонович. Як відомо, один з корпусів нашої бібліотеки носить ім'я подружжя Антоновичів, Тетяни й Омеляна, завдяки яким будівлю було відновлено для студентів та професорів НаУКМА.

7 квітня 1919 року народився видатний історик, сходознавець, поліглот Омелян Пріцак.

Шановні студенти, викладачі, співробітники Могилянки!

На час запровадження карантинно-обмежувальних заходів  в НаУКМА читальні зали Бібліотеки Антоновичів працюють в режимі лише видачі літератури.

З метою запобігання захворювань, викликаних коронавірусом COVID-19, згідно з наказом в.о. президента від 06.03.2020 №99  «Про запровадження карантинно-обмежувальних та профілактичних протиепідемічних заходів у НаУКМА» та рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я №22-04/6302/2-20 від 03.03.2020 у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» з 10 березня 2020 року призупиняється проведення будь-яких заходів в усіх корпусах та на території НаУКМА (масових заходів освітнього, наукового, соціального, спортивного та мистецько-розважального характеру), окрім навчального процесу.

Шановні користувачі,
у зв'язку з державними вихідними, бібліотека НаУКМА має такий розклад роботи

2018-го року у ніч проти 26 квітня покинув цей світ доцент кафедри літературознавства, письменник, один з тих, хто відроджував Києво-Могилянську академію Сергій Семенович Іванюк (1952-2018).

26 квітня 2019-го виповнюється 25 років зі смерті Володимира Ісидоровича Старицького (1919-1994).

Що таке Publons, навіщо і кому він потрібен?

Леслі О'Доногью, австралійська мотиваційна спікерка, коуч з досягнення життєвих цілей, проведе в Американській бібліотеці ім. В. Китастого для всіх охочих практичний семінар з управління цілями.

Шановні користувачі, у зв’язку з виборами Президента України і правом на волевиявлення кожного громадянина України, маємо такий розклад роботи бібліотеки

Шановні користувачі, у зв’язку з частковими відключеннями електроенергії на 1-му містечку можливі затримки у виконанні замовлень та зміни в роботі Філологічної бібліотеки, Бібліотеки Антоновичів та Бібліотеки ресурсного центру.

17 квітня о 16:30 в Американській бібліотеці ім. В. Китастого при НаУКМА (вул. Волоська 8/5) відбудеться відкрита лекція «Джаз в Американській бібліотеці КМА».

12 квітня о 15:00 в Бібліотеці Антоновичів проведе лекцію той, хто створив символіку сучасної Могилянки – Василь Чебаник, український каліграфіст, що ілюстрував твори Тичини, Рильського, Сосюри, автор каліграфічного оформлення Конституції України та Шевченківської премії.

7 квітня виповнюється 100 років з дня народження українського філолога, історика, сходознавця, засновника Українського інституту в Гарварді, Омеляна Йосиповича Пріцака.

Шановні читачі, у суботу та неділю 6-7 квітня буде зачинена Бібліотека Антоновичів.

Сьома щорічна міжнародна науково-практична конференція Opens external link in new window«Наукова комунікація в цифрову епоху» відбулася 28-29 березня 2019 р.

25 квітня запрошуємо студентів, докторантів, викладачів Києво-Могилянської академії до Бібліотеки Антоновичів на тренінг Наукометричні бази як інструмент дослідника — про те, як ефективно користуватися наукометричними базами, такими, як Scopus та Web of Science  для власних досліджень. 

У суботу, 24-го квітня о 14:00 запрошуємо до Бібліотеки Антоновичів на Майстерню Вікіпедії в рамках Тижня франкофонії в Україні та Місячника франкофонії у Вікіпедії.

18 квітня 2018 р. о 13-30 в Американській бібліотеці імені Віктора Китастого НаУКМА відбудеться тренінг "Opens external link in new windowЯк зареєструвати унікальний дослідницький профіль ReseacherID і для чого він Вам". Проводить тренінг фахівець Clarivate Analytics Ірина Тихонкова. Організатор: Центр наукометрії та цифрової підтримки досліджень НаУКМА.

Наукова бібліотека запрошує могилянців на тренінг Opens external link in new windowWeb of Science для студентів НаУКМА з метою популяризації електронних ресурсів Opens external link in new windowWeb of Science серед читачів Бібліотеки та оптимізації використання бази.

15 квітня традиційно відзначаємо день народження Тетяни Михайлівни Антонович (1915-2001).

11 квітня 2018 р. о 17:00 в Бібліотеці Антоновичів відбудеться тренінг для науковців НаУКМА, що скерований на покращення навичок ефективної роботи з безкоштовною пошуковою системою Opens external link in new windowGoogle Scholar, яка дозволяє проводити пошук академічної літератури.

7 квітня 2018-го року відзначаємо 99 років з народження Opens external link in new windowОмеляна Пріцака – українського вченого сходознавця. Відомий тим, що сприяв відкриттю та став першим директором Українського наукового інститут Гарвардського університету, а ще Омеляна Йосиповича вважають науковцем справді світового рівня у наукових колах Європи й США. 

У зв'язку з ремонтними роботами, бібліотека рідкісних та цінних видань, для користувачів буде зачинена на період з 05.04.2018 по 20.04.2018
Замовлення можна буде отримати у Бібліотеці Антоновичів (читальна зала 22).

Шоста щорічна міжнародна науково-практична конференція Opens external link in new window«Наукова комунікація в цифрову епоху» відбулася 29-30 березня 2018 р. в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Її організаторами виступили Наукова бібліотека НаУКМА, Державна наукова установа «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації», Громадська організація ELIbUk, Центр наукометрії та цифрової підтримки досліджень НаУКМА.